Partner serwisu Visa dla biznesu

Od dzisiaj BLIKIEM zapłacisz w Biedronce

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Fintech
Opublikowano: 17 września 2018, 10:03 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 22:16

Sieć sklepów Biedronka nawiązała współpracę z BLIKiem. Klienci popularnych marketów od 17 września 2018 roku będą mogli zapłacić za pomocą aplikacji mobilnej.

Firma Jeronimo Martins po raz kolejny rozbudowuje możliwości płatności bezgotówkowych w swoich sklepach. Wcześniej Polacy mogli skorzystać w Biedronce z systemów iKASA i PeoPay. Biuro prasowe spółki już w lutym br. informowało o możliwości wprowadzenia nowej aplikacji płatności bezgotówkowej. Firma ogłosiła to w nowej gazetce reklamowej:  „Już teraz zapłać BLIKIEM w Biedronce”. Lokalnego systemu płatności bezgotówkowej w Biedronkach można było spodziewać się po tym, jak Bank Pekao zdecydował się na udostępnienie tej usługi w swojej ofercie.

Jak to działa w Biedronce?

Klient mówi kasjerowi, że chce zapłacić BLIKIEM. Następnie wytwarza przez aplikację mobilną kod i wpisuje tak samo jak PIN na terminalu płatniczym, po czym potwierdza transakcję w telefonie.

Warto zwrócić uwagę, że Biedronka była pierwszą siecią handlową w Polsce, gdzie płatności bezgotówkowe pojawiły się zanim wdrożono terminale POS do regulowania należności kartami płatniczymi. Spowodowało to spadek popularności płatności mobilnych w tamtym okresie. Większość banków przestała obsługiwać iKASY. Moda w Polsce na płatności bezgotówkowe wróciła dzięki BLIKOWI.

Wzrost popularności transakcji bezgotówkowych 

Rośnie średnia wartość transakcji zbliżeniowych, a rekordy popularności bije BLIK, którym w II kwartale 2018 roku dokonano 18,5 mln transakcji. Polacy bardzo chętnie korzystają z płatności bezgotówkowych – zarówno tych w tradycyjnej formie, jak i tych mobilnych. Dowodem jest wprowadzenie takiego modelu płatności przez duże sklepy takie jak Biedronka. Pewnym problemem pozostaje jednak brak odpowiedniej infrastruktury, chociaż i tak jest znacznie lepiej niż jeszcze kilka lat temu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

blik-na-podboj-dyskontow