IPLA jako pierwsza na rynku udostępniła swoim użytkownikom możliwość skorzystania z systemu płatności BLIK na urządzeniach Smart TV. Dzięki temu klienci korzystający z systemu Android TV, np. na telewizorach marek Sony, Philips, Sharp czy TCL oraz boxach Xiaomi mogą w prosty sposób zapłacić za dostęp do filmów, pakietów, czy wydarzeń sportowych na żywo.

Płatności BLIK w serwisie IPLA na urządzeniach Smart TV

Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy włączyć serwis IPLA na telewizorze, wybrać program lub film i przejść do zakupu. Następnie użytkownik musi wygenerować w swojej aplikacji bankowej kod BLIK i wprowadzić go do platformy Smart TV. Tak jak w przypadku płatności w internecie – transakcję należy zatwierdzić w swoim smartfonie. Wybrany materiał jest opłacony i gotowy do odtworzenia.

IPLA to polski serwis VOD należący do Cyfrowego Polsatu. Platforma oferuje także pakiet Premium, który umożliwia oglądanie wszystkich treści bez reklam oraz pobieranie wybranych materiałów na smartfon lub tablet i oglądanie ich bez dostępu do Internetu (przydaje się to w trakcie podróży lub w miejscach ze słabym zasięgiem). Dostęp do IPLA Premium w promocji na okres 30 dni można kupić za jedyne 15 zł.

Pod koniec października Cyfrowy Polsat podpisał umowę z Discovery (właścicielem Grupy TVN), na mocy której ma powstać wspólna platforma streamingowa dostępna w kraju i zagranicą. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot. Czy doczekamy się polskiego Netflixa?