Partner serwisu Visa dla biznesu

Blisko 10 mln użytkowników aplikacji mobilnych banków

Fintek
Fintek
#BankTech
Opublikowano: 19 sierpnia 2019, 09:16 Aktualizacja: 19 sierpnia 2019, 13:18

Z raportu PRNews.pl za II kw. 2019 roku wynika, że z aplikacji bankowych w Polsce korzysta już ok. 9,6 mln użytkowników. W ciągu roku przybyło ich 2,5 mln. Liczba ta pokrywa się z danymi Związku Banków Polskich.

Bankowe aplikacje mobilne rosną jak na drożdżach

Z danych zebranych przez PRNews.pl wynika, że najwięcej użytkowników bankowych aplikacji mobilnych odnotował PKO BP – ponad 2,1 mln. Na drugim miejscu jest mBank, z którego aplikacji korzysta 1,6 mln osób. Podium zamyka ING Bank Śląski, który ma 1,3 mln klientów mobilnych. Na czwartym miejscu z ponad 1,1 mln użytkowników aplikacji bankowej znalazł się Santander Bank Polska. 

otwórz konto za zero z najlepszą aplikacją bankową

Łącznie wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnych banków w Polsce, których jest ok. 9,6 mln osób, wykonali ok. 111 mln przelewów i otworzyli prawie 300 tys. lokat za pośrednictwem smartfona lub tabletu. 

Coraz więcej Polaków ma bank w telefonie, ale…

Przypomnijmy, że Polacy mają otwartych ok. 48 mln rachunków bankowych. Liczba klientów banków  mających możliwość korzystania z bankowości elektronicznej wynosi ok. 38,7 mln. Jeden klient to jeden rachunek  bankowy – wiele osób posiada więcej niż jedno konto, stąd liczba jest większa niż populacja Polski. 

W Polsce liczba pracujących to ok. 17 mln osób. Przyjmując, że większość z nich posiada rachunek bankowy lub w SKOK, na który przelewane jest wynagrodzenie lub dochody z pracy, to mimo wszystko odsetek ludzi bankujących w telefonie – chociaż rosnący, to jednak daleki jest od pełnego pokrycia. 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

blisko-10-mln-uzytkownikow-aplikacji-mobilnych-bankow