Partner serwisu Visa dla biznesu

Blisko 1,5 mld zł dla klientów Banków Spółdzielczych w ramach Tarczy Finansowej PFR

Fintek
Fintek
#Koronawirus
Opublikowano: 14 maja 2020, 13:27 Aktualizacja: 14 maja 2020, 13:27

Blisko 1,5 miliarda złotych przyznano dotychczas klientom Banków Spółdzielczych w całej Polsce w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju. Subwencje są już na rachunkach przedsiębiorców.

Banki Spółdzielcze PFR grafika

Program pomocowy Polskiego Funduszu Rozwoju o wartości w sumie 100 miliardów złotych ma trafić do firm, które najbardziej ucierpiały na skutek kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa. Szacuje się, że w całej Polsce jest ich 670 tysięcy.

BPS i SGB a Tarcza Finansowa PFR

W celu zapewnienia dostępności pomocy w każdym zakątku kraju, do programu przyłączyły się również Banki Spółdzielcze obu Zrzeszeń: BPS i SGB. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać w systemach bankowości internetowej banków. Do 9 tysięcy przedsiębiorców będących klientami Banków Spółdzielczych, trafiło dotychczas blisko 1,5 miliarda złotych. Kolejne firmy mogą wnioskować o wsparcie.

Udział w programie Tarcza Finansowa PFR to kolejny element działań pomocowych oferowanych przez Banki Spółdzielcze. Wśród naszych klientów dominują mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Są to lokalne biznesy, które decydują o rozwoju mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich,  a tym samym o życiu lokalnych społeczności.

Specjalny serwis dla klientów BPS i SGB

– Wsparcie dla klientów, którzy stracili przychody na skutek zamrożenia gospodarki, to jeden z priorytetów Banków Spółdzielczych. W tym celu uruchomiliśmy też specjalny serwis internetowy dedykowany klientom. W jednym miejscu znajdą oni informacje na temat działań pomocowych oferowanych przez Banki Spółdzielcze i instytucje państwowe. Pracownicy Banków Spółdzielczych wszystkim zainteresowanym wyjaśniają, z jakich mechanizmów pomocowych warto w danym przypadku skorzystać mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.

– Zgodnie z naszą misją – mówi Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA.  – jesteśmy partnerem lokalnych przedsiębiorców. Wsparcie lokalnych partnerów to jedno z naszych podstawowych zadań. Bez niego, wiele firm miałoby problemy, by utrzymać swoją aktywność na rynku i ochronić stanowiska pracy. Nie jest to jedyna pomoc, której sektor bankowości spółdzielczej udziela lokalnemu biznesowi. W ramach Tarczy Antykryzysowej ułatwiamy przedsiębiorcom rozliczenia kredytowe, przesuwamy terminy płatności zobowiązań i wspieramy ich płynność finansową.

Oba Zrzeszenia Banków Spółdzielczych, w formule internetowych webinariów, przeszkoliły personel banków w zakresie wdrożenia Tarczy Finansowej PFR. Doradcy klientów, wspierani przez pracowników infolinii, pomagają przedsiębiorcom w poprawnym wypełnianiu wniosków.

Informacje na temat przyjmowania wniosków o subwencję w programie Tarcza Finansowa PFR można znaleźć na stronach:

https://www.sgb.pl/pomoc-dla-firm-tarcza-finansowa-pfr/

oraz

http://www.grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow.

W obu serwisach dostępne są też kalkulatory, za pomocą których przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR mogą wyliczyć maksymalną dla siebie wysokość subwencji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

blisko-15-mld-zl-dla-klientow-bankow-spoldzielczych-w-ramach-tarczy-finansowej-pfr