Partner serwisu Visa dla biznesu

Blockchain w działalności charytatywnej w ramach akcji „Prezenty bez Pudła”

Fintek
Fintek
#Blockchain
Opublikowano: 26 listopada 2019, 21:44 Aktualizacja: 27 listopada 2019, 11:29

Gliwicka firma technologiczna Future Processing stworzyła dla swoich klientów specjalny serwis wykorzystujący technologię blockchain, za którego pośrednictwem mogą oni zadecydować na co przeznaczone zostaną fundusze prezentowe. Firmy co roku kupują prezenty dla swoich partnerów. UNICEF Polska proponuje alternatywę, która pomaga poprawić los najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

UNICEF "Prezenty bez Pudła"

Polska firma technologiczna Future Processing stworzyła dla swoich klientów serwis on-line, gdzie w oparciu o technologię blockchain mogą oni zdecydować na co spółka ma przeznaczyć fundusze, za które dotychczas kupowała dla nich prezenty.

Prezenty odgrywają istotną rolę w relacjach biznesowych – tak wynika z badania Instytutu Badawczego Danae. 76 proc. respondentów wskazało, że w okresie 6 miesięcy poprzedzających ankietę (listopad, 2017) otrzymało prezent biznesowy. Jednocześnie jedynie 17 proc. oceniło go za zdecydowanie przydatny. Trafienie w gusta partnerów może być – jak widać – sporym wyzwaniem. Jak inaczej można więc okazać wdzięczność i sympatię, dobrze pożytkując przy tym środki przeznaczone na prezenty?

Zamiast czekoladek i wina

Zamiast kupować czekoladki i wysyłać wino można wesprzeć akcje charytatywne, np. angażując w akcję „Prezenty bez Pudła” organizowaną przez UNICEF. To oryginalny sposób na wsparcie działań UNICEF, który łączy radość pomagania z przyjemnością obdarowywania prezentami. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione produkty wysyłane są tam, gdzie w danym momencie są najbardziej potrzebne. Zakupu prezentu można dokonać poprzez stronę prezentybezpudla.pl. Wartość „Prezentów bez Pudła” zakupionych w 2018 roku przez firmy i osoby prywatne z Polski wyniosła 1 360 682 zł.

– Zakup „Prezentu bez Pudła” to forma nietypowej darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt do kraju, w którym prowadzimy nasze programy. Dzieci otrzymują leki ratujące życie, szczepionki, sprzęt medyczny czy żywność terapeutyczną oraz przedmioty, które poprawiają warunki życia i umożliwiają im naukę. Każdy, kto wspiera nasz projekt ma pewność, że jego pomoc realnie zmieni czyjeś życie – wyjaśnia Małgorzata Rychlik, Business Fundraising Coordinator w polskim komitecie UNICEF.

Platforma do głosowania oparta o technologię blockchain

Klienci Future Processing, w oparciu o stworzony przez programistów FP system działający w technologii blockchain, wybiorą produkty UNICEF dostępne w dedykowanym serwisie (by zagłosować należy otrzymać link z tokenem).

W akcji mogą wziąć udział wszyscy pracownicy firm będących klientami Future Processing. Każdy z głosujących ma do dyspozycji sześć głosów, które może rozdysponować na poszczególne produkty. Wszystkie oddane głosy zostaną zsumowane i w ten sposób zostanie podjęta decyzja o tym jakie produkty, proporcjonalnie do ilości „oddanych na nie głosów”, zostaną zakupione z budżetu, który gliwicka spółka przeznacza na ten cel.

– Cała operacja obejmuje trzy proste kroki. Pierwszym jest wybór konkretnych produktów, drugim oddanie głosów, a trzecim radość z dokonanego wsparcia. Zastosowana technologia blockchain gwarantuje pewność uzyskanych wyników – podsumowuje Krzysztof Nykiel, lider zespołu inżynierów Future Processing, odpowiadającego za stworzenie blockchainowej platformy, przez którą prowadzona jest akcja.

„Prezenty bez Pudła”, które można kupić w ramach współpracy Future Processing z UNICEF podzielone są na dwie kategorie: Edukacja oraz Medycyna. Są wśród nich leki do walki z chorobami takimi jak polio czy tężec, leki przeciwmalaryczne czy antybiotyki dla niemowląt. Obok środków medycznych można wybrać materiały edukacyjne, w tym „Szkołę w pudełku”. To zestaw przyborów – książki, ołówki, gumki, nożyczki, a nawet tablica i zasilane energią słoneczną radio – który pozwala dzieciom kontynuować naukę nawet w obliczu kryzysów humanitarnych, których konsekwencją są zniszczone szkoły i placówki edukacyjne.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

blockchain-w-dzialalnosci-charytatywnej-w-ramach-akcji-prezenty-bez-pudla