Partner serwisu Visa dla biznesu

Blue Media udostępnia płatności Google Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Google Pay
Opublikowano: 26 października 2018, 10:45 Aktualizacja: 2 maja 2019, 13:11

Blue Media wprowadza Google Pay jako metodę płatniczą do obsługiwanych przez siebie sklepów i serwisów internetowych.

Google idzie w fintech. Otrzymali licencje w Irlandii

Pierwszą firmą, która korzysta z nowego rozwiązania jest UPC. Z Płatności Online Blue Media korzystają zarówno duzi wystawcy faktur jak Play, NC+ i UPC, jak również popularne sklepy internetowe – Duka.pl, TravelPlanet.pl czy e-sklep Agencji Mienia Wojskowego (AMW).

Jak płacić przy użyciu Google Pay?

Płatności Online Blue Media umożliwiają serwisom i sklepom internetowym wdrożenie Google Pay w dwóch wariantach: bezpośrednio na stronie internetowej oraz poprzez przekierowanie na bramkę płatniczą Blue Media.

W Polsce z Google Pay mogą korzystać posiadacze karty debetowej lub kredytowej w niemal wszystkich bankach działających nad Wisłą. Z nieoficjalnych szacunków wynika, że z Google Pay korzysta obecnie kilkaset tysięcy Polaków.

Jak zacząć korzystanie z elektronicznego portfela Google? Należy wcześniej pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub wejść na pay.google.com oraz wprowadzić dane swojej karty płatniczej w aplikacji lub na stronie. Po wyborze metody płatności również istnieje możliwość skonfigurowania danych karty.

Kilka miesięcy temu na Fintek.pl pisaliśmy o przewagach portfeli elektronicznych nad tradycyjną kartą. Jako przykład e-portfela wybraliśmy właśnie Google Pay. Podczas płatności GP lub Apple Pay terminal i integrator płatności nie pobierają faktycznych danych naszej karty. Są one zastępowane specjalnym tokenem generowanym na potrzeby transakcji. Dzięki temu portfele elektroniczne zwiększają bezpieczeństwo płatności w Internecie, a dodatkowo są bardzo wygodne podczas transakcji w fizycznych sklepach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

blue-media-udostepnia-platnosci-google-pay