Zaktualizowana Tabela Prowizji i Opłat będzie obowiązywała mikroprzedsiębiorców od 15 czerwca, a klientów indywidualnych od 1 lipca 2020 roku. Zmiany cen obejmą zarówno obniżki, jak i podwyżki stawek. Bank będzie informował klientów o zmianach, wykorzystując do tego serwisy bankowość internetowej, e-maile i specjalne adnotacje na wyciągach – czytamy w komunikacie.

Droższe wypłaty i wpłaty gotówki w oddziałach

W przypadku klientów indywidualnych podwyżka cen dotyczy jedynie wpłat i wypłat gotówkowych dokonywanych w oddziałach. Według nowego cennika zdecydowana większość takich operacji będzie kosztowała klienta 10 złotych. Bank zachęca do dokonywania transakcji bezgotówkowych kartami debetowymi oraz smartfonami przy użyciu Apple Pay, Google Pay lub BLIKA. Jeżeli konieczne jest użycie gotówki bank proponuje korzystanie z bankomatów i wpłatomatów – wypłaty z urządzeń Planet Cash są darmowe, a transakcje w innych bankomatach zazwyczaj obarczone są prowizją w wysokości 5 złotych.

Dodatkowo BNP Paribas obniża oprocentowania na rachunkach oszczędnościowych (i walutowych – dla Klientów Wealth Management) oraz lokatach o zmiennym oprocentowaniu.

Na zmiany muszą się przygotować także mikroprzedsiębiorcy. Najważniejsza z nich to wprowadzenie miesięcznej opłaty abonamentowej za korzystanie z bankowości BiznesPl@net w wersji rozszerzonej – chodzi o sytuację, gdy z systemu korzysta więcej niż jeden użytkownik. Opłata będzie wynosiła 15 złotych niezależnie od liczby dodatkowych użytkowników.

Wszystkie zmiany i aktualne Tabele Opłat i Prowizji będzie można znaleźć na stronie internetowej banku w drugiej połowie maja.