– Klienci nie będą musieli wykonywać żadnych dodatkowych działań – numery rachunków, telefonów, hasła do panelu klienta, adres siedziby spółki i jej dane rejestrowe pozostaną bez zmian. Wszystkie ustalenia i warunki korzystania z usług Rkantor.com (w tym brak konieczności zakładania konta w banku-właścicielu) także pozostają w mocy na każdym z etapów planowanych przez nas usprawnień – informuje Anna Korzec, PR Manager BNP Paribas Solutions, właściciela marki Rkantor.com.

GOkantor będzie dostępny już w 2020 roku

Nowa wersja serwisu będzie dostępna już w pierwszej połowie 2020 roku – dokładna data wdrożenia zostanie podana w nowym roku.

Klienci GOkantor będą mogli korzystać z nowej strony internetowej, zaprojektowanej według najnowszych standardów bezpieczeństwa i UX. – Jestem pewny, że nasz nowy serwis będzie wyróżniał się na rynku wymiany walut online – zarówno wśród kantorów bankowych, jak i pozabankowych – mówi Paweł Łojewski.

GOkantor nie wymaga od użytkowników zakładania rachunku w BNP Paribas. Platforma (jeszcze pod nazwą Rkantor.com) była pierwszym na polskim rynku kantorem internetowym, do korzystania z którego nie trzeba zakładać konta w banku. – Pieniądze do GOkantor można wpłacić nawet na poczcie – przypomina Anna Korzec. – Każdy klient ma dostęp do bezpłatnych rachunków w 19 walutach. Są wśród nich też konta w walutach egzotycznych, takich jak rubel rosyjski czy lej rumuński, do których mają dostęp wszyscy klienci, bez względu na wysokość obrotu – wyjaśnia Anna Korzec.

GOkantor oferuje:

  • wymianę walutz odroczoną wpłatą (klient zawiera transakcję po kursie dostępnym na ekranie, a środki na jej pokrycie dosyła w ciągu dwóch dni roboczych)
  • narzędzia do wymiany po preferowanym przez klienta kursie – alert kursowy, zlecenie oczekujące i zlecenie zabezpieczające
  • natychmiastowe, darmowe przelewy krajowe w EUR, USD, GBP, CHF i PLN do 10 banków – czas księgowania do 10 min
  • tanie przelewy zagraniczne w opcji SHA do ponad 200 miejsc na świecie
  • wypłatę EUR i PLN z bankomatu bez karty

GOkantor posiada status krajowej instytucji płatniczej, co oznacza, że jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.