Partner serwisu Visa dla biznesu

BNP Paribas zmienia nazwę Rkantora na GOkantor

Fintek
Fintek
#Kantory internetowe
Opublikowano: 2 grudnia 2019, 22:41 Aktualizacja: 2 grudnia 2019, 22:41

Po przejęciu Raiffeisena przez BNP Paribas zmianie musiała ulec też nazwa kantoru internetowego online. Założony w 2014 roku Rkantor zmieni się w GOkantor. Klienci nie muszą nic robić.

Rkantor_GOkantor_photo

– Klienci nie będą musieli wykonywać żadnych dodatkowych działań – numery rachunków, telefonów, hasła do panelu klienta, adres siedziby spółki i jej dane rejestrowe pozostaną bez zmian. Wszystkie ustalenia i warunki korzystania z usług Rkantor.com (w tym brak konieczności zakładania konta w banku-właścicielu) także pozostają w mocy na każdym z etapów planowanych przez nas usprawnień – informuje Anna Korzec, PR Manager BNP Paribas Solutions, właściciela marki Rkantor.com.

GOkantor będzie dostępny już w 2020 roku

Nowa wersja serwisu będzie dostępna już w pierwszej połowie 2020 roku – dokładna data wdrożenia zostanie podana w nowym roku.

Klienci GOkantor będą mogli korzystać z nowej strony internetowej, zaprojektowanej według najnowszych standardów bezpieczeństwa i UX. – Jestem pewny, że nasz nowy serwis będzie wyróżniał się na rynku wymiany walut online – zarówno wśród kantorów bankowych, jak i pozabankowych – mówi Paweł Łojewski.

GOkantor nie wymaga od użytkowników zakładania rachunku w BNP Paribas. Platforma (jeszcze pod nazwą Rkantor.com) była pierwszym na polskim rynku kantorem internetowym, do korzystania z którego nie trzeba zakładać konta w banku. – Pieniądze do GOkantor można wpłacić nawet na poczcie – przypomina Anna Korzec. – Każdy klient ma dostęp do bezpłatnych rachunków w 19 walutach. Są wśród nich też konta w walutach egzotycznych, takich jak rubel rosyjski czy lej rumuński, do których mają dostęp wszyscy klienci, bez względu na wysokość obrotu – wyjaśnia Anna Korzec.

GOkantor oferuje:

  • wymianę walutz odroczoną wpłatą (klient zawiera transakcję po kursie dostępnym na ekranie, a środki na jej pokrycie dosyła w ciągu dwóch dni roboczych)
  • narzędzia do wymiany po preferowanym przez klienta kursie – alert kursowy, zlecenie oczekujące i zlecenie zabezpieczające
  • natychmiastowe, darmowe przelewy krajowe w EUR, USD, GBP, CHF i PLN do 10 banków – czas księgowania do 10 min
  • tanie przelewy zagraniczne w opcji SHA do ponad 200 miejsc na świecie
  • wypłatę EUR i PLN z bankomatu bez karty

GOkantor posiada status krajowej instytucji płatniczej, co oznacza, że jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bnp-paribas-zmienia-nazwe-rkantora-na-gokantor