Klienci PKO Banku Polskiego mogą aktywować bon bezpośrednio po przejściu do platformy ZUS z serwisów internetowych banku. Sama aktywacja bonu jest bardzo prosta. Po zalogowaniu do platformy należy wybrać zakładkę „Ogólny” następnie „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon”. Następnie podać swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego na który przyjdzie 16-cyfrowy numer bonu turystycznego.

Z bonu o wartości 500 zł mogą korzystać dzieci do ukończenia 18 lat. Dodatkowe 500 zł otrzymają te z niepełnosprawnością. Bonem można płacić tylko w Polsce za usługi turystyczne, noclegi w hotelu lub agroturystyce, zorganizowane wyjazdy na wakacje lub ferie. Baza turystyczna w której można skorzystać z bonu aktualizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną.

Konto na PUE ZUS założysz przez iPKO

Osoby, które nie mają jeszcze profilu na PUE ZUS mogą założyć go po zalogowaniu do iPKO lub Inteligo. Wystarczy wybrać zakładkę „e-Urząd”, następnie „Przejdź do portalu PUE ZUS” i podać kod z narzędzia autoryzacji. W tym momencie serwis iPKO lub Inteligo przenosi klienta automatycznie do serwisu pue.zus.pl. Tu w oknie formularza rejestracji trzeba uzupełnić podstawowe dane: adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Następnie zapoznać się z regulaminem profilu i przejść na stronę swojego profilu na PUE ZUS. Login do profilu będzie wysłany na adres e-mail.

PKO Bank Polski już w 2016 roku umożliwił klientom opcję zakładania profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przez bankowość elektroniczną. Po zalogowaniu na platformę klienci mają dostęp do informacji, które znajdują się na ich koncie w ZUS. Mogą sprawdzać między innymi stan konta w ZUS, wysokość składek, skorzystać z kalkulatora emerytalnego czy składać wnioski i dokumenty online.

/PKO BP