Partner serwisu Visa dla biznesu

BOŚ wypowiada umowę Igoria Trade. Klienci BitBaya mogą mieć problem

Fintek
Fintek
#Kryptowaluty
Opublikowano: 14 sierpnia 2019, 13:49 Aktualizacja: 14 sierpnia 2019, 13:50

Bank Ochrony Środowiska wypowiedział umowę na prowadzenie rachunków operatorowi płatności Igoria Trade. Może to oznaczać problemy dla klientów giełdy kryptowalut BitBay – napisał Puls Biznesu.

Użytkownicy na giełdach kryptowalut nie będą już anonimowi

Igoria Trade może prowadzić rachunku w BOŚ do końca bieżącego tygodnia – czytamy w Pulsie Biznesu. Igoria Trade to operator płatności, który prowadzi rachunki Pinewood Holding, czyli spółki będącej operatorem jednej z większy giełd krytpowalut BitBay. W zeszłym roku BitBay przeniósł działalność na Maltę.

Operator giełdy przekonuje, że jest to problem, ale środki klientów są niezagrożone, którzy zachowają możliwość wypłaty środków za pośrednictwem Poczty Polskiej i bankomatów Euronet. Nie będą mogli jednak realizować przelewów do czasu, aż firma nie otworzy rachunku w innym banku.

Powody wypowiedzenia umowy przez BOŚ nie są znane. Bank ich nie ujawnił powołując się na tajemnicę bankową, podał jedynie, że były to ważne powody, które wskazał w oświadczeniu przekazanym operatorowi Igoria Trade.

Nie ma chyba wątpliwości, że banki w Polsce nie są skore do współpracy z rynkiem kryptowalut. Czy Igorii Trade uda się przenieść rachunki do innego banku? Nie jest to takie proste. Wątpliwym jest, by po niedawnym upadku BitMarketu w Polsce znalazł się na tyle odważny bank. Na razie operator musi się zmierzyć z bardzo krótkim okresem wypowiedzenia. Będziemy informować o rozwoju wypadków.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bos-wypowiada-umowe-igoria-trade-klienci-bitbaya-moga-miec-problem