Automatyczny Doradca Asia jest dostępny dla klientów przez całą dobę na stronie www banku, w zakładce Kontakt, a także na stronie logowania do e-banku. Jest dostępny w stałej gotowości – na połączenie z nim nie trzeba czekać ani chwili. Przed rozpoczęciem rozmowy wystarczy podać imię i nazwisko oraz opcjonalnie numer telefonu.

Chatboty przyśpieszą obsługę klientów w Credit Agricole

Chatbot korzysta z technologii Google Dialog Flow – odpowiadającej za rozpoznawanie ludzkiej mowy, dzięki czemu rozmawia się z nim niemal jak z żywym człowiekiem – czytamy w komunikacie.

– Technologia ta potrafi rozpoznać słowa i zdania napisane przez klienta na czacie, nawet wówczas, gdy popełni on błąd lub użyje potocznego słownictwa. Wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawia, że bot potrafi rozpoznać synonimy, odmianę wyrazów i dzięki temu doskonale radzi sobie z odpowiadaniem na pytania, a rozmowy brzmią bardzo naturalnie – tłumaczy Iga Stępień, manager transformacji bankowości detalicznej Credit Agricole.

Asia nie jest zintegrowana z systemami transakcyjnymi banku, nie może więc rozwiązać problemu konkretnego klienta. Służy wyłącznie jako źródło informacji i odpowiada na ogólne pytania. Obecnie obsługuje trzy tematy: odblokowanie dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, obsługa kredytów oraz ich rozliczenie, obsługa kart kredytowych i debetowych. Jeśli bot nie będzie potrafił rozpoznać intencji klienta, skieruje sprawę do doradcy, który będzie kontynuował rozmowę z klientem w formie live–chatu.

Na początku przyszłego roku do dyspozycji klientów oddany zostanie również telebot Asia, którego zadaniem będzie uwierzytelnianie i rozwiązywanie najczęstszych problemów klientów w telefonicznym Contact Center. Warto przypomnieć, że w 2017 roku Credit Agricole uruchomił już czatbota KrEdytka, który wspiera sprzedaż kredytów gotówkowych przez Messengera.