Nie jest to temat do końca fintechowy, ale wielu fintechowców i pasjonatów nowych technologii wysoko ceni sobie humor i konwencję kreskówki. Rick Sanchez jest skrajnym nihilistą, który większość problemów życiowych rozwiązuje poprzez wykorzystanie „pistoletu portalowego”, który przenosi go do innych rzeczywistości. Oczywiście jak to w Ameryce, główny bohater zawsze ostatecznie okazuje się być człowiekiem dobrym i zdolnym do poświęceń.

Serial w dużej mierze odpowiada na pytanie, co by było gdyby?

Np. człowiek zamienił się w ogórka i musiał  w kanałach walczyć ze szczurami o przetrwanie. Rick posiada pistolet portalowy i statek kosmiczny, dzięki któremu może odwiedzać alternatywne rzeczywistości a nawet przenosić się w czasie. Scenarzyści w niebanalny i błyskotliwy sposób nawiązują do fizyki kwantowej, idei życia w matrixie, roli przywództwa w organizowaniu społeczeństw, czasem prezentują również przerażającą stronę rozwoju technologicznego.

Serial pełen jest odniesień do popkultury i funkcjonowania systemu społecznego (w tym także finansowego). Ekscentryczny Rick Sanchez i jego dobroduszny wnuk niebawem wrócą na ekrany. Wszystkie trzy sezony serialu dostępne są m.in. na platformie Netflix. Kto nie oglądał, może to szybko nadrobić.

Twórcy produkcji Dan Harmon i Justin Roilando będą mieli trudne zadanie. Serial bił rekordy popularności więc sprostanie oczekiwaniom fanów będzie niełatwe. Stacja Adult Swim zamówiła 70 odcinków, co oznacza, że możemy spodziewać się przynajmniej 7 sezonów. Kolejny sezon pojawi się najprawdopodobniej już w 2019 roku.

A Ty co poleciłbyś do oglądania fintechowcom?

/JanRy