Partner serwisu Visa dla biznesu

Bramkę metra otworzysz kodem QR

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 1 lipca 2019, 16:32 Aktualizacja: 1 lipca 2019, 16:33

Coraz więcej pasażerów kupuje bilety w aplikacji mobilnej. Taki bilet również uprawnia do skorzystania z metra, ale wiele osób ma problem ze znalezieniem papierowych biletów jednorazowych, które otwierają bramki. Teraz nie są one już potrzebne, gdyż bramki I linii metra można otworzyć kodem QR wygenerowanym w aplikacji mobilnej.

Mieszkańcy stolicy pokochali bilety w smartfonach

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie czytamy, że w specjalne czytniki kodów QR wyposażone są szerokie, bagażowe bramki, które znajdują się na wszystkich stacjach I linii metra z wyjątkiem stacji Centrum, gdzie zostaną one zainstalowane dopiero po wakacjach.

Bramki z czytnikami pojawią się także na nowych stacjach drugiej linii metra. – Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka, Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Na razie nie będzie można ich znaleźć na „starych stacjach” drugiej linii metra, ale ich instalacja to zapewne kwestia czasu.

Za pośrednictwem smartfona można zakupić bilet w aż sześciu aplikacjach: moBilet, SkyCash, zBiletem.pl, Mint Mobile Warszawa, mPay oraz jakdojade.pl.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bramke-metra-otworzysz-kodem-qr