Partner serwisu Visa dla biznesu

Brexit czy nie Brexit, będziemy tak samo pracować!

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 6 lipca 2017, 14:37 Aktualizacja: 6 lipca 2017, 14:40

Londyn wciąż pozostaje jednym z najlepszych miejsc na inwestycje – zapewnia major Londynu– Andrew Parmley, który 28 czerwca 2017 zawitał do Warszawy. Wizyta ta miała charakter dyplomatyczny, była częścią podróży majora do Rumunii, Czech oraz Polski w celu nawiązania bliższych więzów gospodarczych pomiędzy Londynem a lokalnymi przedsiębiorcami.

Andrew Parmley to Lord Mayor of London, czyli zarządca City of London, centralnego dystryktu, który nie jest wliczany do gmin Londynu – jest niezależnym podmiotem administracyjnym. To właśnie w londyńskim City swoją siedzibę mają największe banki i firmy handlowo-usługowe.

Uwaga majora byłą skupiona głównie na rozmowach z przedstawicielami rządowymi poszczególnych krajów i przedsiębiorcami zainteresowanymi rozwojem biznesu międzynarodowego. Przedstawiciel brytyjskiej delegacji wysłuchał również obaw przedsiębiorców i ich potrzeb, aby powrócić do Wielkiej Brytanii i ustosunkować się do obaw związanych ze zmianą sytuacji politycznej.

Czytaj także: SpaceX wystrzelił trzy rakiety w ciągu dwóch tygodni. Loty na Marsa to nie fikcja

Mimo Brexitu Londyn wciąż pozostanie centrum rynku finansowego

Konferencja w Warszawie Lord Mayor of London Andrew Parmley.

Major zapewnił, że pomimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Londyn wciąż pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych miejsc rynku finansowego, z pełnym dostępem do talentów z całego świata. Zgodnie ze słowami majora, Wielka Brytania pozostaje otwarta na inwestycje i polityczny rozwód w żaden sposób nie wpłynie na atrakcyjność Londynu na arenie międzynarodowej.

Podczas delegacji w Polsce majorowi towarzyszyła przedstawicielka międzynarodowej firmy TransferGo z siedzibą w Londynie – Magdalena Gołębiewska, która reprezentowała głos biznesu w kwestii Brexitu. Major Londynu miał okazję także zapoznać się z polską innowacyjnością i wiedzą dzięki technicznemu inkubatorowi przedsiębiorczości THE HEART, który skupia się na pomocy w rozwijaniu regionalnych biznesów.

– Takie właśnie małe, rozwojowe firmy też chcemy widzieć w Londynie. Jeśli firmy mają dostęp do Wielkiej Brytanii, mają nie tylko dostęp do Londynu, ale także do ekspertyz z całego świata. – wspomina major Parmley w swoim podsumowaniu delegacji.

Major jednocześnie zapewnił przedsiębiorców, że Londyn pozostaje w pozycji lidera w świecie finansowym, pozostając idealnym partnerem dla ambitnych firm, które chcą zaistnieć na arenie międzynarodowej.

Magdalena Gołębiewska, przedstawicielka międzynarodowej firmy TransferGo biorąca udział w dyskusjach podczas delegacji, zapytana, co sądzi na temat Brexitu i jego następstw dla londyńskiego biznesu, odpowiedziała:

– To była bardzo udana wizyta. Odbyło się mnóstwo ciekawych, budujących dyskusji. Brexit przestał straszyć swoimi następstwami, a major zapewnił, że Londyn wciąż pozostanie jednym z najbardziej przyjaznych, pozytywnych miejsc nie tylko na inwestycje i rozwój biznesów, ale także do życia. Wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem…  Brexit or no Brexit, we will do our job – dodała, co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że niezależnie od decyzji politycznych i zerwania więzi z UE, sytuacja przedsiębiorców i zwykłym obywateli nie ulegnie radykalnej zmianie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

brexit-brexit-bedziemy-samo-pracowac