Już od tego tygodnia klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli zainstalować jedną cyfrową kartę eSIM, którą będą mogli doładować w aplikacji Revolut. Cyfrowa karta eSIM może być używana jednocześnie z fizyczną kartą SIM, umożliwiając użytkownikom przełączanie się między sieciami w razie potrzeby. O sprawie pisze między innymi CNBC.

Revolut udostępnia usługę eSIM w Wielkiej Brytanii

Klienci korzystający z podstawowej wersji Revoluta, bez żadnej płatnej subskrypcji, mogą uzyskać standardowy plan eSIM, który umożliwi im dostęp do aplikacji Revolut, dzięki czemu mogą doładować telefon w razie potrzeby. Na przykład, jeśli użytkownik przybędzie na lotnisko i zabraknie mu danych u obecnego dostawcy karty SIM, nadal może bezpłatnie korzystać z funkcji aplikacji Revolut i doładować dane w zwykły sposób. Z kolei klienci planu Ultra będą mieli do dyspozycji 3 GB danych miesięcznie na całym świecie.

W związku z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię koszty korzystania z danych mobilnych za granicą dla obywateli Zjednoczonego Królestwa istotnie wzrosły. Kilku operatorów komórkowych, w tym BT, Vodafone i Three, ponownie wprowadziło opłaty roamingowe – wcześniej zniesione zgodnie z unijnymi regulacjami. Działa to też w drugą stronę. Osoby podróżujące do Wielkiej Brytanii także często muszą ponosić koszty związane z roamingiem.

Wcześniej Revolut udostępnił usługę Mobile Wallets, która umożliwia klientom przesyłanie pieniędzy na zagraniczne portfele cyfrowe. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz adres email lub telefon, by środki znalazły się u odbiorcy. Przelewy mają być realizowane niemal natychmiast.