Partner serwisu Visa dla biznesu

Były prezes Wirecard w areszcie

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 23 czerwca 2020, 13:59 Aktualizacja: 23 czerwca 2020, 13:59

Nie milkną echa skandalu z fintechem Wirecard. Firma znalazła się w poważnych tarapatach po ujawnieniu informacji, że „zgubiła” blisko 2 mld EUR. Były prezes Wirecard w poniedziałek trafił do aresztu.

FCA nakazuje zawieszenie działalności Wirecard UK. Pieniądze klientów zamrożone

W czwartek niemiecki fintech płatniczy Wicerad znalazł się w nie lada opałach. Notowana na niemieckiej giełdzie spółka nie opublikowała sprawozdania finansowego ponieważ audytor nie mógł doszukać się 1,9 mld EUR.

Pieniądze widmo

Środki te miały znajdować się na rachunkach w azjatyckich bankach, ale te szybko odpowiedziały, że nie mają żadnych relacji z firmą, a zaginione pieniądze prawdopodobnie nie istnieją.

W efekcie prezes Wirecard Markus Braun podał się do dymisji. Braun kierował spółka od 2002 roku. Teraz trafił w ręce niemieckich śledczych. Były prezes Wirecard sam udał się do prokuratury w Monachium. O tym czy pozostanie w areszcie zadecyduje sąd.

Jeszcze w czwartek za akcje Wirecard trzeba było zapłacić ponad 100 EUR. Dzisiaj kurs oscyluje w granicach 18 EUR za akcję. Wartość spółki spadła o ponad 80%, ale wciąż wyceniania jest na ponad 2 mld EUR.

/LP
Foto: YouTube


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

byly-prezes-wirecard-w-areszcie