Tegoroczna edycja składa się z 2 etapów. W I etapie zadaniem uczestników podczas 26-godzinnego wydarzenia jest zaprojektowanie narzędzia, modelu lub algorytmu, który pozwoli identyfikować spółki z największym potencjałem rozwojowym i inwestycyjnym. Rozwiązanie powinno powstać w oparciu o „open data”, czyli otwarte dane, dostępne w Internecie. Przykładowymi zgłoszeniami mogą być koncepcje oparte na analizie sentymentu firm i ich produktów na podstawie danych z mediów społecznościowych, lub te wykorzystując dane z OpenStreetMap.

Czytaj także: Myślisz o przebranżowieniu? Oto 6 stanowisk w IT, które możesz zdobyć po kilku miesiącach nauki

Dla kogo wydarzenie?

W I etapie przewidziano nagrody o łącznej wartości 18 tys. zł. Inspiracją dla zespołów mogą być materiały znajdujące się na oficjalnej stronie Hackathonu. Co najmniej trzech Finalistów I etapu, których projekty zostaną docenione przez Jury, w II etapie będzie kontynuować pracę nad rozwojem swoich rozwiązań – pod czujnym okiem Mentorów z BZ WBK. Zwycięska drużyna otrzyma 25 tys. złotych oraz możliwość dalszej współpracy z Bankiem.

Udział w Hackathonie mogą wziąć wszyscy pasjonaci wykorzystania „open data” i nowych technologii, programiści oraz graficy z całej Polski. Hackathon “bankITup – Dane rządzą!” rozpocznie się 14 kwietnia 2018 roku w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (ul. Hoene-Wrońskiego 10). Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie i w zespołach liczących maksymalnie pięciu członków. Rejestracja trwa do 8 kwietnia.

Czytaj także: SkyHub – nowe miejsce dla startupów

Film z zeszłorocznego Hackathonu