Partner serwisu Visa dla biznesu

Canon zamyka serwis chmurowy Irista

Fintek
Fintek
#Technologie
Opublikowano: 29 października 2019, 13:06 Aktualizacja: 29 października 2019, 13:07

Canon powiadomił o zamknięciu swojego serwisu chmurowego Irista. Konta użytkowników będą aktywne do 31 stycznia 2020 r. Potem zdjęcia i inne dane zostaną usunięte.

Irista

Irista to platforma Canona do zarządzania zdjęciami w chmurze. Bezpłatne konto oferowało przestrzeń dyskową do 10GB. Platforma działała od 2014 roku, ale nie zdobyła wielkiej popularności – biorąc pod uwagę siłę marki – w najlepszym okresie miała zarejestrowanych ponad 1,2 mln użytkowników.

Po zakupie aparatu marki Canon użytkownik niejako automatycznie otrzymywał dostęp do serwisu Irista. Wielu z nich po rejestracji bardzo rzadko lub nigdy nie powracało do serwisu Canona – wybierając inne popularniejsze rozwiązania chmurowe oferujące znacznie większą przestrzeń dyskową w niższej cenie.

Zamień Irista na 2 miesiące Adobe Lightrooma

Firma zapowiedziała zamknięcie serwisu Irista do 31 stycznia 2020 roku. Po tej dacie wszystkie dane użytkowników, w tym zdjęcia, zostaną usunięte. Canon zachęca do pobrania danych na dysk. Dla klientów, którzy zdecydują się na szybkie zamknięcie konta, Canon przygotował ofertę dwumiesięcznej bezpłatnej subskrypcji w programie Adobe Lightroom, gdzie otrzymają oni dostęp do 1 TB przestrzeni dyskowej. Kod promocyjny można wykorzystać do 29 października 2020 r.

Najtańszy pakiet Adobe Lightroom kosztuje 12,29 EUR miesięcznie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

canon-zamyka-serwis-chmurowy-irista