Carsmile planuje, że w ofercie znajdą się docelowo produkty 15-20 banków, 10-15 firm leasingowych, a także kilku firm pożyczkowych oferujących pożyczki online. Cel na rok 2022? Łączna sprzedaż kredytów i leasingu rzędu 100 mln PLN.

Produkty 25 banków i firm leasingowych, ale jest warunek…

– Zapraszamy wszystkie podmioty do współpracy, ale stawiamy jeden warunek: interesuje nas wyłącznie sprzedaż produktów finansowych, realizowana poprzez nasze kanały cyfrowe lub telefonicznie, najchętniej z wykorzystaniem API. Nie jesteśmy porównywarką. Nie prowadzimy działalności afiliacyjnej. Nie zajmujemy się pozyskiwaniem i przekazywaniem danych użytkowników. Stworzyliśmy i rozbudowujemy narzędzie transakcyjne – wyjaśnia Arkadiusz Zaremba, dyrektor zarządzający Otmoto Klik, odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcie biznesowe Carsmile.

W ramach pilotażowej usługi, za pośrednictwem Otomoto już dziś można zaciągnąć kredyt w Alior Banku, BNP Paribas, Santanderze, InBanku, Cofidis. Można też wziąć leasing w PKO, Santanderze, BNP, ING, Pekao czy Impuls Leasing. a pożyczkę np. w Smartney.

Do tej pory Carsmile podpisał już umowy z kilkunastoma partnerami zainteresowanymi sprzedażą swoich produktów finansowych w miejscu, w którym użytkownik poszukuje samochodu czy motocykla. Cała obsługa – od wyboru produktu, poprzez ocenę zdolności kredytowej użytkownika aż po zawarcie umowy, przebiega zdalnie – na platformie Otomoto lub Otomoto Klik.