W niedzielnym artykule Pulsu Biznesu możemy przeczytać o ostatnich wynikach Carsmile, czyli pierwszego polskiego Car(Fin)Techu. Firma wykorzystuje sztuczną inteligencję do sprzedaży samochodów online oraz nowoczesnego finansowania ich zakupu w kanałach mobilnych. To platforma internetowa, za pomocą której można wynająć lub wyleasingować samochód.

Jak poradził sobie Carsmile w czasie pandemii?

W 2020 roku Carsmile sprzedał prawie 2 tys. nowych samochodów. To duży sukces biorąc pod uwagę fakt, iż rynek nowych aut w ubiegłym roku skurczył się w Polsce o ponad 20 proc. – czytamy w artykule Pulsu Biznesu. W sumie od początku działalności w czerwcu 2018 roku spółka sprzedała ponad 3 tys. nowych aut.

W 2021 roku Carsmile zamierza wdrożyć kilka nowych projektów, wraz ze swoim inwestorem OLX Group. Firma celuje także w podwojenie sprzedaży. Puls Biznesu podaje, że Carsmile zatrudnia obecnie prawie 100 pracowników, a obecnie najważniejszym produktem spółki są abonamenty samochodowe.

W czerwcu 2020 roku pisaliśmy o dobrych wynikach Carsmile – car(fin)tech rekrutował nowych pracowników i liczył na rekordową sprzedaż. Wygląda na to, że udało się osiągnąć zamierzone cele.