Partner serwisu Visa dla biznesu

CEO Audi został aresztowany

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
Opublikowano: 18 czerwca 2018, 14:08 Aktualizacja: 18 czerwca 2018, 14:09

W poniedziałek aresztowany został Rupert Stadler – CEO Audi, najstarszy członek firmy. Prokuratorzy mówią, że jego zatrzymanie związane jest z obawami, że może utrudnić trwające dochodzenie w sprawie skandalu wokół Volkswagena.

CEO Audi został aresztowany w Niemczech

Ruper Stadler został aresztowany w związku ze skandalem związanym z oszustwami testowymi w Niemczech. Wiadomość o aresztowaniu pojawiła się w tym samym czasie, gdy nowy prezes firmy – Herbert Diess, zaczął wprowadzać nową strukturę kierowniczą firmy i przyspieszać zmiany w związku z pojazdami elektrycznymi. O sprawie informuje serwis Reuters.

Skandal w związku z emisją zanieczyszczeń

– W ramach dochodzenia w sprawie silników Diesla i silników Audi, monachijska prokuratura wydała nakaz aresztowania przeciwko Panu Rupertowi Stadlerowi w dniu 18 czerwca 2018 r. – możemy przeczytać w oświadczeniu. Audi i Volkswagen potwierdziły donos o aresztowaniu Stadlera, natomiast sam zatrzymany nie komentuje sprawy.

Volkswagen we wrześniu 2015 roku przyznał, że używa nielegalnego oprogramowania do oszukiwania testów emisji zanieczyszczeń w USA. Spowodowało to największy kryzys w historii firmy i doprowadziło do wprowadzenia restrykcji prawnych w branży motoryzacyjnej.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ceo-audi-zostal-aresztowany