Na początku działalności marka Raiffeisen Digital Bank będzie udzielać pożyczek w wysokości do 100 tys. zł z maksymalnym okresem spłaty do 60 miesięcy. W dalszych etapach planowane jest uzupełnianie aplikacji o kolejne usługi i produkty. Dzięki zaimplementowaniu usługi ekspresowych przelewów od Blue Media, będzie możliwa ekspresowa wypłata środków do klientów (do kwoty 20 tys. zł).

W ostatnim czasie na polskim rynku można zaobserwować dużą aktywność challenger banków. Kilka miesięcy temu zadebiutował Aion Bank, który oferuje m.in. pożyczki online do kwoty 90 tys. PLN.

Z kolei Revolut Bank podniósł limit kredytowy to 100 tys. złotych.

Blue Media wdraża ekspresowe wypłaty dla Raiffeisen Digital Bank

– Skorzystanie z naszej pierwszej usługi, czyli pożyczki gotówkowej, będzie możliwe za pośrednictwem nowoczesnej aplikacji na urządzenia mobilne. Jest ona efektem pracy międzynarodowego zespołu ekspertów z różnych obszarów technologii i bankowości. Stworzyliśmy proste w obsłudze, ale jednocześnie innowacyjne narzędzie bankowości cyfrowej, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich konsumentów. Szczególnie ważne dla nas jest to, by klienci korzystający z naszej oferty mieli poczucie bezpieczeństwa Gwarantują je nie tylko zastosowane technologie, ale również partnerzy z którymi współpracujemy – komentuje Kamil Niewiatowski, Country Manager marki Raiffeisen Digital Bank na Polskę.

Z tegorocznego raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasie pandemii” wynika, że spośród wszystkich instytucji oferujących usługi finansowe największym zaufaniem cieszą się u nas niezmiennie banki (ponad 70 proc.). Przy czym zaledwie 23 proc. respondentów jest zdania, że nowe technologie wprowadzane przez różne instytucje finansowe są w pełni bezpieczne.

Nie przeszkadza nam to jednak w masowym korzystaniu z szybkich płatności elektronicznych obsługiwanych przez operatorów płatności (50 proc. Polaków regularnie w ten sposób opłaca zakupy internetowe) czy z BLIKA (39 proc.), podczas gdy coraz częściej rezygnujemy z płatności za pobraniem czy z przelewów wykonywanych bezpośrednio z konta na stronie banku.