Informacja jest o tyle ciekawa, że kilka dni temu Aion Bank poinformował o udostępnieniu kredytu online z maksymalną kwotą finansowania 90 tys. PLN. Teraz Revolut odpowiedział na ofertę swojego konkurenta.

Revolut Bank udzieli kredytu do 100 tys. złotych

Okres finansowania w Revolut Bank może wynieść do 96 miesięcy. Klient nie jest obciążany prowizją za udzielenie kredytu, a reprezentatywny przykład RRSO to 7,24% – podaje fintech w aplikacji.

Revolut Bank działa już w Polsce od kilku miesięcy. Nasz kraj był jednym z pierwszych rynków, na którym wystartowały produkty bankowe od Revoluta. Do tej pory klienci mogli korzystać z limitu finansowania do kwoty 50 tys. PLN. Zgodnie z danymi z czerwca bieżącego roku fintech udzielił w Polsce finansowania na kwotę 6 mln złotych. Teraz ambicje są zapewne znacznie większe.

Decyzja o podniesieniu limitu kredytowego pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Aion Bank zaprezentował pożyczkę online z maksymalnym finansowaniem do kwoty 90 tys. PLN. W przypadku Aiona okres spłaty może wynieść do 84 miesięcy, a kredyt jest dostępny także dla nowych klientów. Obecni użytkownicy otrzymają jednak finansowanie bez prowizji. Pieniądze mają trafić na konto w około 30 minut.

Revolut zapowiedział także rozwój usług BNPL (odroczonych płatności). Testy rozwiązania mają wystartować już w przyszłym roku na kilku europejskich rynkach.