15 listopada 2018, 10:00:III Edycja Kongresu 590 - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego - G2A Arena Jasionka 954 36-002 Rzeszów, Polska

Chcecie zdobyć iPhone’a X w dniu premiery? Trzeba się spieszyć

Chcecie zdobyć iPhone'a X w dniu premiery? Trzeba się spieszyć

Premiera jubileuszowego iPhone’a X zbliża się wielkimi krokami. Użytkownicy będą mogli dostać go w swoje ręce już 3 listopada. Tak się przynajmniej wydaje… Wiele wskazuje na to, że nowych smartfonów nie starczy dla wszystkich.

Zgodnie z raportem analityka chińskiej firmy KGI Securities, Ming-Chi Kuo, tuż przed premierą Apple będzie miało gotowych około 2-3 mln sztuk iPhone’a X – donosi serwis McRumors.

Czytaj także: Odbieranie uwierzytelnionej poczty przez bankowość elektroniczną? Poznajcie BankMail

iPhone X tylko dla nielicznych szczęśliwców

iPhone X

Firma Tima Cooka do tej pory nie ujawniła ile sztuk iPhone’a 7 sprzedano w pierwszych dniach premiery. Dostępne są natomiast dane o poprzednich modelach:

  • iPhone 6s – 13 milionów przez pierwszy weekend,
  • iPhone 6 – 10 milionów przez pierwszy weekend,
  • iPhone 5s/5c – 9 milionów przez pierwszy weekend.

Widzimy, że tendencja jest silnie rosnąca, a 3 miliony sztuk to niezbyt imponująca liczba. Niewykluczone, że nawet co piąty zainteresowany nie otrzyma iPhone’a X w dniu premiery. Czy Apple liczy na to, że liczba zamówień nie będzie tak duża ze względu na niedawną premierę iPhone’a 8? Raczej nie. „Ósemki” nie sprzedają się zbyt dobrze z kilku powodów – przede wszystkim stosunek ceny do ulepszeń nie jest zbyt korzystny, a dodatkowo entuzjaści Apple ostrzą sobie zęby na jubileuszową „dziesiątkę”.

Skąd zatem ta opieszałość Apple? KGI Securities informuje, że firma miała problemy ze znalezieniem dostawcy, który wyprodukuje nowoczesne elementy na szeroką skalę i w szybkim tempie. Po przejściowych kłopotach produkcja ma teraz ruszyć pełną parą, ale czy nie jest za późno?

Wygląda na to, że miną miesiące zanim spokojnie będziemy mogli wejść do sklepu Apple i kupić swojego wymarzonego iPhone’a X. Zamówienia przedpremierowe można składać już od 27 października, a kluczowy zapewne okaże się czas. Złożenie zamówienia zaledwie parę minut po starcie może opóźnić dostawę o wiele tygodni – decyduje kolejność zgłoszeń.

/Rafał Tomaszewski