Partner serwisu Visa dla biznesu

Chcecie zdobyć iPhone’a X w dniu premiery? Trzeba się spieszyć

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#iPhone
Opublikowano: 23 października 2017, 15:16 Aktualizacja: 2 września 2019, 11:58

Premiera jubileuszowego iPhone’a X zbliża się wielkimi krokami. Użytkownicy będą mogli dostać go w swoje ręce już 3 listopada. Tak się przynajmniej wydaje… Wiele wskazuje na to, że nowych smartfonów nie starczy dla wszystkich.

Chcecie zdobyć iPhone'a X w dniu premiery? Trzeba się spieszyć

Zgodnie z raportem analityka chińskiej firmy KGI Securities, Ming-Chi Kuo, tuż przed premierą Apple będzie miało gotowych około 2-3 mln sztuk iPhone’a X – donosi serwis McRumors.

Czytaj także: Odbieranie uwierzytelnionej poczty przez bankowość elektroniczną? Poznajcie BankMail

iPhone X tylko dla nielicznych szczęśliwców

iPhone X

Firma Tima Cooka do tej pory nie ujawniła ile sztuk iPhone’a 7 sprzedano w pierwszych dniach premiery. Dostępne są natomiast dane o poprzednich modelach:

  • iPhone 6s – 13 milionów przez pierwszy weekend,
  • iPhone 6 – 10 milionów przez pierwszy weekend,
  • iPhone 5s/5c – 9 milionów przez pierwszy weekend.

zobacz ofertę apple

Widzimy, że tendencja jest silnie rosnąca, a 3 miliony sztuk to niezbyt imponująca liczba. Niewykluczone, że nawet co piąty zainteresowany nie otrzyma iPhone’a X w dniu premiery. Czy Apple liczy na to, że liczba zamówień nie będzie tak duża ze względu na niedawną premierę iPhone’a 8? Raczej nie. „Ósemki” nie sprzedają się zbyt dobrze z kilku powodów – przede wszystkim stosunek ceny do ulepszeń nie jest zbyt korzystny, a dodatkowo entuzjaści Apple ostrzą sobie zęby na jubileuszową „dziesiątkę”.

Skąd zatem ta opieszałość Apple? KGI Securities informuje, że firma miała problemy ze znalezieniem dostawcy, który wyprodukuje nowoczesne elementy na szeroką skalę i w szybkim tempie. Po przejściowych kłopotach produkcja ma teraz ruszyć pełną parą, ale czy nie jest za późno?

Wygląda na to, że miną miesiące zanim spokojnie będziemy mogli wejść do sklepu Apple i kupić swojego wymarzonego iPhone’a X. Zamówienia przedpremierowe można składać już od 27 października, a kluczowy zapewne okaże się czas. Złożenie zamówienia zaledwie parę minut po starcie może opóźnić dostawę o wiele tygodni – decyduje kolejność zgłoszeń.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

chcecie-zdobyc-iphone-x-dniu-premiery-trzeba-sie-spieszyc