Obserwując duże zainteresowanie kartami wielowalutowymi wśród mieszkańców Polski, fintech rozszerza zakres działania, oferując produkt mieszkańcom prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej (z wyjątkiem Irlandii, Chorwacji, Danii, Bułgarii, Rumunii i Węgier) oraz Norwegii. Cinkciarz.pl rozpoczął już dalsze prace, aby w przyszłości mieszkańcy pozostałych państw UE, ale też m.in. Wielkiej Brytanii również mogli korzystać z kart.

Karty nie tylko dla Polaków

Użytkownicy portalu Cinkciarz.pl mogą zamawiać fizyczne karty wielowalutowe z opcją wysyłki na terenie Polski nie tylko pocztą i kurierem. Fintech jako pierwszy na polskim rynku umożliwił dostawę do paczkomatów InPost. Za granicą można natomiast zamawiać karty za pośrednictwem przesyłek kurierskich i pocztowych.

– Dotarcie do coraz większej liczby użytkowników, mieszkańców praktycznie całej Unii Europejskiej, jest ważnym krokiem w ramach międzynarodowego rozwoju usług Cinkciarz.pl. Szczególnie istotne dla nas było udostępnienie tej nowości na początku wakacji, ponieważ to właśnie podczas zagranicznych podróży szczególnie przydaje się karta wielowalutowa – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Portal Cinkciarz.pl udostępnia karty wielowalutowe w formie wirtualnej oraz fizycznej. Wniosek o wydanie kart składa się online. Ich posiadacze zyskują dostęp do darmowych rachunków w polskich złotych i 19 innych walutach, a płacić mogą w ponad 160 walutach. Fintech oferuje aplikację mobilną na systemy Android i iOS do obsługi kart. Użytkownicy kart mogą też płacić zbliżeniowo za pomocą smartfona, zegarka i opaski.