W 2020 r. obrót na transakcjach wymiany walut wzrósł o ponad 30 proc. w porównaniu do 2019 r., osiągając wartość 24,5 mld PLN. W ujęciu dwuletnim obrót zwiększył się o ok. 54 proc. W kategorii przekazów pieniężnych wartość transakcji zwiększyła się o 87 proc. r/r, liczba transakcji wzrosła o 38 proc., a przychody zwiększyły się o 37 proc. Porównując do 2018 r., przychody urosły o prawie 100 proc. – czytamy w komunikacie.

Na popularności nadal zyskiwał autorski system płatności dla e-commerce – Cinkciarz Pay. W 2020 r. obroty zwiększyły się ponad 3-krotnie r/r oraz w ujęciu dwuletnim 40-krotnie. Przychody, w porównaniu do 2019 r., wzrosły o 231 proc. Poziom zleceń z wymianą walut stanowił 12 proc. wszystkich zleceń płatności i zwiększył się w porównaniu do 2019 r. z poziomu 4,3 proc. Wzrost wartości zleceń bez wymiany wzrósł natomiast o 1522 proc. – podaje Cinkciarz.pl

Co nowego zaoferuje Cinkciarz.pl?

W 2020 r. rozpoczęło się świadczenie przekazów pieniężnych z USA do Europy. Conotoxia, Inc. systematycznie zwiększa zasięg działania tej usługi. Mieszkańcy aż 42 stanów mogą już wykonywać przekazy online w 28 walutach.

Portal Cinkciarz.pl udostępnił w ubiegłym roku także darmową kartę wielowalutową, którą można płacić w 160 walutach. Użytkownicy otrzymują produkt bez stałych opłat i innych warunków, np. wymaganej liczby transakcji. Bezpłatne są: 20 rachunków walutowych, doładowania karty i przelew środków do portfela walutowego. Cinkciarz.pl udostępnia dwa warianty karty: fizyczną i wirtualną.

W ubiegłym roku wprowadzono również pożyczki wielowalutowe dla użytkowników, którzy sami określają, jaką kwotę potrzebują i w jakiej walucie. Następnie wypełniają wniosek online, a po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej czekają na pieniądze.

Cinkciarz chce stworzyć superaplikacje. Rozważa debiut giełdowy

Grupa zapowiada w 2021 r. wprowadzenie kilku nowości dla klientów. Kluczowym wdrożeniem ma być superaplikacja, integrująca usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji.

Cinkciarz.pl chce udostępnić też m.in. podpięcie kart do telefonów i zegarków, a także możliwość wypłaty środków z tytułu udzielonej pożyczki na kartę wielowalutową oraz możliwość ubiegania się o debet na karcie. Pożyczki zostaną włączone także do wymiany walut i przekazów pieniężnych.

W segmencie przekazów pieniężnych planowane jest uruchomienie najpopularniejszej metody płatności w USA – Online Banking, która zwiększy dostępność i wygodę korzystania z usługi. Fintech zapowiada m.in. płatności za pomocą PayPal oraz Apple Pay w Cinkciarz Pay dla klientów biznesowych. Planuje także wprowadzenie usługi abonamentowej audytu walutowego w wersji PRO.

Cinkciarz.pl rozważa różne opcje dalszego rozwoju i ekspansji w 2021 r., w tym pozyskanie potencjalnego inwestora lub debiut giełdowy.