Partner serwisu Visa dla biznesu

Cinkciarz.pl rozszerza swoje usługi w USA

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 19 grudnia 2019, 13:36 Aktualizacja: 19 grudnia 2019, 14:33

Conotoxia, Inc, polski fintech należący do tej samej grupy co Cinkciarz.pl, uruchamia usługę przekazów pieniężnych w stanie Illinois. Wkrótce do tej listy dołączą kolejne – spółka posiada już licencje na świadczenie usług w ponad 40 stanach.

Cinkciarz.pl rozszerza swoje usługi w USA

Nowa usługa jest dedykowana klientom ze Stanów Zjednoczonych, a w szczególności tym, którzy wspierają finansowo rodzinę i znajomych w krajach pochodzenia oraz rodzinom studentów i turystów podróżujących za granicę. Klienci z USA mogą skorzystać z przekazów w dolarach, dostarczanych na wskazane konto bankowe w dowolnej z 27 oferowanych walut. Stan Illinois to największe skupisko Polonii na świecie.

Cinkciarz.pl udostępnia przekazy pieniężne w Stanach Zjednoczonych

W 2018 roku Grupa Conotoxia Holding, do której należy między innymi Cinkciarz.pl, udostępniła przekazy pieniężne na portalu i od tamtej pory przygotowywała się na podbój Stanów Zjednoczonych, uzyskując niezbędne licencje. Poza przekazami pieniężnymi grupa inwestuje w rozwój usług płatności, wymiany walut, transakcji na rynku Forex, pożyczek wielowalutowych, a wkrótce również kart wielowalutowych.

Polonia i inni emigranci, którzy osiedlili się w USA, są naturalnymi odbiorcami oferty firmy. Stany Zjednoczone to największy na świecie rynek wychodzących przekazów pieniężnych. Ich mieszkańcy wysyłają około 150 miliardów USD rocznie, co stanowi niemal 24% światowego rynku przekazów. Statystyki obejmujące wszystkie przekazy z USA wskazują, że większość wysyłanych pieniędzy wydawana jest natychmiast – aż 75% z nich przeznaczana jest na podstawowe potrzeby (jedzenie, dach nad głową, rachunki), kolejne 10% pomaga odbiorcom pokryć koszty edukacji i opieki zdrowotnej, a pozostałe 15% to oszczędności lub inwestycje.

W 2019 roku Cinkciarz.pl mógł się pochwalić także innym sukcesem. Jego aplikacja do wymiany walut przekroczyła poziom jednego miliona pobrań z Google Play. To zdecydowanie najlepszy wynik na tle lokalnych konkurentów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

cinkciarz-pl-rozszerza-swoje-uslugi-w-usa