Audyt walutowy Cinkciarz.pl to jedyne tego typu narzędzie na rynku. Usługa sprawdza, czy firmy w przeszłości przepłacały na wymianie walut. Oprócz porównania historycznych kursów, audyt prezentuje wykresy walutowe i autorski przegląd rynku z komentarzami ekspertów – czytamy w komunikacie.

Cinkciarz.pl zapowiada już uruchomienie usługi abonamentowej “Audyt PRO” dla korporacji i innych dużych spółek, które potrzebują stałej analizy kosztowej wykonanych transakcji.

Audyt walutowy od Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl oferuje firmom audyt kursów historycznych transakcji w celu optymalizacji kosztowej. Jest to bezpłatne narzędzie dla przedsiębiorstw różnej wielkości, które w szybki i bezpieczny sposób mogą otrzymać szczegółowy raport, porównujący kursy transakcji wykonanych nawet 5 lat temu.

– Współpracując na co dzień z członkami zarządów ds. finansowych, dyrektorami finansowymi i księgowymi poznajemy ich punkt widzenia oraz istotność optymalizacji kosztowej w firmach. Główną zaletą audytu jest możliwość dopasowania go do sytuacji w każdym przedsiębiorstwie. Wszystkie firmy, które zamówią u nas audyt walutowy, dostaną darmowy, spersonalizowany raport swoich historycznych transakcji. Osoby odpowiedzialne za finanse przedsiębiorstw – niezależnie od skali biznesu – mogą dzięki temu wprowadzić znaczne oszczędności, a same przedsiębiorstwa jeszcze więcej inwestować w rozwój – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Jak to działa?

W formularzu Cinkciarz.pl przedstawiciel firmy samodzielnie uzupełnia szczegóły transakcji wymiany walut wykonanych w ciągu ostatnich 5 lat: parę walutową, kurs transakcji i datę wykonania. Audyt zawiera przegląd historycznych transakcji ze wskazaniem różnic pomiędzy kursami banku lub innej instytucji, a Cinkciarz.pl. Oprócz analizy kosztowej zaprezentowane są również wykresy oraz autorski przegląd rynku walutowego z kalendarzem wydarzeń i komentarzami analityków fintechu.

– Perturbacje związane z pandemią nie tylko nie ominęły, ale wręcz zdefiniowały rynki finansowe w ostatnich kwartałach. To kolejne, duże wyzwanie dla pionów odpowiedzialnych za finanse w swoich firmach. Audyt walutowy jest istotnym elementem wsparcia sprawozdawczości, aby w przyszłości wiedzieć, jak oszczędzać na transakcjach walutowych. Kwestia optymalizacji kosztów obsługi walutowej przedsiębiorstwa ma swoją wagę nie tylko w sprawozdaniach, ale też np. w opłacalności kontraktów zagranicznych. Na rynku finansowym kluczowa jest transparentność, która powinna być podstawą korzystnej współpracy. To zatem przede wszystkim kwestia zaufania– dodaje Robert Błaszczyk, Dyrektor Departamentu Klienta Strategicznego w Cinkciarz.pl.

Audyt walutowy w wersji PRO

Cinkciarz.pl ma w planach uruchomienie usługi abonamentowej w wersji PRO. Stała analiza transakcji i sygnały optymalizacyjne to rozwiązania dedykowane międzynarodowym korporacjom, spółkom notowanym na GPW i globalnym funduszom inwestycyjnym posiadającym ekspozycję walutową.

Audyt PRO będzie w pełni konfigurowalny – dodatkowo dostępne będą m.in. szczegółowe rejestry aktywów, w tym transakcji terminowych i opcyjnych. Moduł odpowiedzialny za sygnały optymalizacyjne będzie wykorzystywał procesy “AI accelerated analytics”, rozwijane przez Cinkciarz.pl w ramach prac swojego działu Big Data.