21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Cinkciarz wprowadził chińskie płatności Union Pay

Cinkciarz.pl wprowadził do swojego portfolio kolejną metodę płatności dla przekazów pieniężnych oraz wymiany walut – UnionPay. W Polsce Union Pay (China UnionPay CUP lub UPI) nie jest znany, ale to jeden z największych wystawców kart płatniczych na świecie, który działa w Chinach. Do tej pory wydał ich już 6 mld.

UnionPay – co oczywiste – najbardziej popularny jest w Chinach. W sumie wydali więcej kart niż Visa i Mastercard. Posiadacze plastiku z logiem CUP mogą używać go nie tylko w Państwie Środka- są one akceptowane w 170 krajach na świecie. Union Pay wykorzystywane jest także do płatności międzynarodowych. W Chinach mieszka coraz więcej Polaków, którzy właśnie w tym kraju rozwijają swoją karierę zawodową – w Szanghaju, Hongkongu czy w Shenhzen. Wielu z nich zajmuje poważne stanowiska i zarabia dobre pieniądze, które transferują do Polski. Nic nadzwyczajnego.

Cinkciarz.pl to jeden ze starszych fintechów, który ma swoją siedzibę w Zielonej Górze. Firma umożliwia opłacenie przekazu pieniężnego oraz wymianę 26 walut przy użyciu m.in. Google Pay i Apple Pay, Sofort, iDeal i Entercash. Błyskawiczne opłacanie transakcji jest również możliwe dla osób korzystających z kart debetowych lub kredytowych wydawanych przez Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro, American Express, JCB, Discover, Diners Club, Bancontact, Cartes Bancaires. W kwestii liczby wdrożeń Cinkciarz na pewno znajduje się w awangardzie polskich fintechów.

/ŁP