Partner serwisu Visa dla biznesu

CityBee ma ponad 100 tys. użytkowników

Fintek
Fintek
#Elektromobilność
Opublikowano: 5 listopada 2019, 13:20 Aktualizacja: 5 listopada 2019, 15:19

Litewski operator CityBee od roku wypożycza Polakom różne modele pojazdów dostawczych na minuty za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W rok firma zyskała 100 tys. użytkowników, a jej flota wzrosła 10-krotnie.

CityBee

CityBee działa na polskim rynku od ponad roku. Firma oferuje tzw. Big sharing, czyli wynajmuje auta dostawcze. Jak widać branża wynajmu pojazdów na minuty nie jest jednorodna – od hulajnóg po ciężarówki. W ciągu roku flota firmy urosła prawie 10-krotnie, w aplikacji mobilnej zarejestrowało się ponad 100 tys. użytkowników, którzy w sumie przejechali ponad 1,75 mln kilometrów w 10 aglomeracjach w Polsce.

Firma chwali się statystykami – w sumie użytkownicy wykorzystali 9,5 mln minut (18 lat), a najdłuższy najem samochodu trwał 46 dni. W ostatnim czasie w Warszawie i Trójmieście operator udostępnił busy 9-osobowe – jest to pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Big sharing coraz bardziej dostępny

Auta dostawcze CityBee można wynajmować i zostawiać z ponad 100 stref na terenie Polski. Poza parkingami miejskimi dostawczaki CityBee można spotkać na parkingach m.in. IKEA Targówek, Leroy Merlin we Wrocławiu (ul. Graniczna), dwóch sklepów Castorama w Krakowie, sieci marketów budowlanych OBI oraz galerii handlowych M1. W tej chwili we flocie CityBee jest 175 samochodów dostawczych fiatów Ducato, volkswagenów Crafter oraz citroënow Jumper. Dostępne są w dziesięciu aglomeracjach: Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Śląsku, Łodzi, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie i Bydgoszczy.

CityBee jest partnerem organizacji Mobilne Miasto, której celem jest wspieranie współpracy sektora publicznego i prywatnego, aby przygotować polskie miasta na rozwiązania z obszaru shared mobility.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

citybee-ma-ponad-100-tys-uzytkownikow