Compensa wdrożyła nowość w obszarze likwidacji szkód, dzięki której automatyczna wypłata odszkodowania może nastąpić w dwóch kolejnych przypadkach. Jednym z nich jest zawarcie przez rzeczoznawcę ugody z klientem, a drugim decyzja klienta o skorzystaniu z pomocy warsztatu partnerskiego Compensy – czytamy w komunikacie.

Automatyczna wypłata w likwidacji szkód od Compensa

Nowe możliwości zastosowania automatycznej wypłaty odszkodowania zostały dodane do już istniejącej, stosowanej w uproszczonych ścieżkach likwidacji szkód, która została wdrożona w grudniu ubiegłego roku.

– Stawiamy kolejne kroki na drodze w stronę cyfryzacji Compensy. Naszym celem jest z jednej strony odpowiedź na technologiczne przyzwyczajenia klientów, a z drugiej oszczędność czasu zarówno osób starających się o odszkodowanie, jak i likwidatora. Teraz nie musi on już ręcznie sprawdzać, czy spełnione są wszystkie warunki do przyjęcia odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania. W przypadku automatycznej wypłaty jest to automatycznie podsumowywane przez system – komentuje Rafał Mosionek, Zastępca Prezesa Zarządu Compensy, odpowiedzialny w firmie między innymi za obszar likwidacji szkód.

Obecnie w przypadku samolikwidacji co trzecia szkoda jest kwalifikowana do automatycznej wypłaty, a klient otrzymuje odszkodowanie już w kilka – kilkanaście godzin od rozpoczęcia procesu likwidacji – wyjaśnia Compensa w komunikacie.

Do Compensy należy także insurtech Beesafe, który z okazji wakacji wprowadził specjalną promocję – Auto Assistance za złotówkę. Oferta obowiązuje do końca sierpnia. Firma oferuje również m.in. kalkulator OC/AC z wykorzystaniem chmury Microsoft Azure.