Partner serwisu Visa dla biznesu

Credit Agricole otwiera kolejne placówki bezgotówkowe

Fintek
Fintek
#Bankowość#Credit Agricole
Opublikowano: 20 lipca 2020, 09:22 Aktualizacja: 20 lipca 2020, 13:57

Bank Credit Agricole uruchomił kolejne placówki bez obsługi gotówkowej – tym razem w Bielsku-Białej i Gliwicach. W obydwu oddziałach nie ma ani jednej kasy, a doradcy nie przyjmują, ani nie wypłacają gotówki.

Credit Agricole otwiera kolejne placówki bezgotówkowe

Klienci mogą to zrobić samodzielnie w strefie samoobsługowej, korzystając z wpłatomatów i bankomatów. Dzięki temu pracownicy oddziałów mają więcej czasu na załatwianie bardziej skomplikowanych spraw klientów. Będą też uczyć bezpiecznego korzystania z narzędzi bankowości elektronicznej i mobilnej. Nowe placówki Credit Agricole mieszczą się w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 18 oraz w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 8.

Credit Agricole stawia na placówki bezgotówkowe

W IV kw. 2018 r. z bankowości elektronicznej aktywnie korzystało 17,2 mln osób, tymczasem w podobnym okresie 2019 r. było to 18,3 mln użytkowników. Wciąż jednak wiele osób nie korzysta z nowoczesnych narzędzi, takich jak aplikacje mobilne, z obawy przed ich skomplikowaną obsługą, albo z powodu braku zaufania do bezpieczeństwa operacji wykonywanych samodzielnie – wyjaśnia Credit Agricole w komunikacie

Dlatego, w nowych, bezgotówkowych oddziałach Credit Agricole, doradcy zostali wyposażeni w tablety, na których pokażą klientom funkcjonalności serwisów i wyjaśnią krok po kroku, jak wykonywać poszczególne operacje.

Placówki bezgotówkowe, to kolejna nowość wdrożona w tym roku przez Credit Agricole. W styczniu bank uruchomił specjalną aplikację do samodzielnego zakładania rachunków bankowych: CA24 Otwórz Konto. Z kolei w kwietniu bank umożliwił klientom korzystanie z systemów płatności Fitbit Pay i Garmin Pay, dołączając je do uruchomionych wcześniej Apple Pay i Google Pay.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

credit-agricole-otwiera-kolejne-placowki-bezgotowkowe