Curve to znana również w Polsce brytyjska aplikacja, która umożliwia konsolidację wielu kart do jednej. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają więcej niż jeden rachunek, chcą mieć porządek w portfelu lub jadą na wakacje i boją się utraty portfela na skutek kradzieży.

Jeśli masz kilka kart debetowych i kredytowych, możesz zarejestrować się w Curve, ściągnąć aplikację, a następnie przypisać wszystkie swoje karty do jednej wygenerowanej przez Curve. Użytkownik za pomocą aplikacji dokonuje wyboru, którą kartę płatniczą w danym momencie zastępuje karta Curve. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i wygodna w użyciu. Dodatkowo Curve oferuje liczne udogodnienia np. cashback.

Curve zapowiedziało Apple Pay i Google Pay

Samsung Pay w Curve to oczywiście ciekawa wiadomość, ale polskich użytkowników zapewne bardziej interesuje kiedy Curve w końcu uruchomi Google Pay i Apple Pay. Wszystko wskazuje na to, że to kwestia tygodni. Wbrew pozorom podłączenie „All in One card” do płatności telefonem nie jest tak nielogiczne – niektóre banki np. nie będą nigdy oferować możliwości integracji z tego rodzaju systemem płatniczym.

Wówczas mogą być one zainteresowane kooperacją z Curve, które będzie takim kartowym hubem umożliwiającym wejście do płatności telefonem. Kolejna sprawa – klient integruje w portfelu smartfona jedną kartę, a nie kilka (co dla wielu ludzi może wydawać się ryzykowne). W czasach one-clickowych zakupów systemy płatnicze coraz częściej będą konkurować prostotą integracji z tego rodzaju technologiami.

Na ten moment Curve wyceniane jest na ok. 250 mln dolarów

Łącznie pozyskane finansowanie to prawie 75 mln dolarów. Fintech zapowiedział ekspansję w USA w 2020 roku. Zobaczymy czy Amerykanie będą wstanie zabsorbować wszystkie europejskie fintechy naraz, bo wejście do USA zapowiedział także Revolut.

Samsung Pay to system płatności telefonem od Samsunga – jednego z największych producentów smartfonów na świecie. W Polsce system ten nie jest obecny, ale Samsung wysłał parę sygnałów wskazujących, że jest zainteresowany startem w naszym kraju. Płatności telefonem w Polsce okazały się większym sukcesem niż na początku zakładano – tylko w Alior Banku z płatności smartfonem korzysta ok. 400 tys. klientów (ok. 10%).