Jak działa nowe oszustwo? W wiadomości SMS znajduje się link do fałszywej strony Netflix. Użytkownik chcąc zmienić adres rozliczeniowy, na samym początku musi podać dane logowania do platformy. Następnym krokiem jest zaktualizowanie metody płatności, które polega na wpisaniu danych karty płatniczej.

Oszuści wykorzystują wizerunek Netflixa

CyberRescue donosi, że wiadomość SMS od Netflixa to nowa próba wyłudzenia. Do tej pory cyberprzestępcy raczej podszywali się pod platformy streamingowe prowadząc kampanie e-mailowe. Oszuści doskonalą ataki phishingowe, w tym przypadku fałszywa strona internetowa łudząco przypomina prawdziwy portal Netflixa.

Po podania danych karty płatniczej na fałszywej stronie oszust może otrzymać dostęp do środków na koncie bankowym. W takim przypadku należy jak najszybciej zablokować kartę, zgłaszając sprawę w banku.

Kilka dni temu CyberRescue informowało o działaniach oszustów w serwisie OLX. Cyberprzestępcy kontaktują się ze sprzedającym i proszą go o podanie kodu BLIK. W ten sposób rzekomo ma uniknąć płacenia prowizji i szybciej otrzymać pieniądze za produkt. Należy podkreślić, że kod BLIK nie służy do odbioru pieniędzy od drugiej osoby, to podający kod wykonuje płatność.

Niedawno głośno było także o fałszywych SMS-ach od ING Banku Śląskiego. Ofiara otrzymuje wiadomość z prośbę o potwierdzenie numeru telefonu. Rzekomo jest to niezbędne by móc dalej korzystać z usług ING. SMS zawiera link, który przekierowuje na stronę logowania podobną do serwisu ING. Podając na niej dane można stracić wszystkie środki na koncie.