Partner serwisu Visa dla biznesu

Cyfrowa transformacja jest już w DNA ubezpieczeń [VIDEO]

Fintek
Fintek
#Insurtech
Opublikowano: 9 marca 2020, 12:21 Aktualizacja: 9 marca 2020, 12:23

Sektor InsurTech jest jednym z najprężniej rozwijających się obszarów branży FinTech. Widzimy to także na przykładzie polskiego rynku, gdzie ubezpieczyciele rozwijają i cyfryzują swoje usługi. W jaki sposób transformacja cyfrowa wpłynęła na rynek ubezpieczeń?

– Transformacja cyfrowa w zasadzie jest już w DNA ubezpieczeń. Od kilku lat, przynajmniej w Compensie, realizujemy program transformacji cyfrowej. Prawie go kończymy, są pierwsze efekty i cieszymy się z naszych produktów – mówi Grzegorz Werpachowski, data & customer strategy director, Compensa TU S.A., Vienna Insurance Group.

Cyfryzacja w branży InsurTech

Dobrym przykładem na innowacje w sektorze InsuTech może być także działalność PZU. PZU Zdrowie uruchomiło między innymi Wirtualną Przychodnię, a sama Grupa PZU aktywnie współpracuje ze startupami. Nie ma wątpliwości, że digitalizacja procesów ma także wpływ na lojalność użytkowników. Klienci chętniej korzystają z nowoczesnych i wygodnych usług, dlatego zdecydowanie jest to kierunek, w którym branża powinna podążać.

– Na pewno doświadczenia klientów dzięki cyfryzacji są coraz lepsze, a klienci coraz lepiej się czują – w ubezpieczeniach w szczególności. Wtedy kiedy z tych ubezpieczeń muszą skorzystać i to jest moment prawdy dla ubezpieczyciela. Cyfryzacja tego obszaru jest kluczowa żeby nasi klienci byli zadowoleni z naszej usługi i z naszych produktów – dodaje Grzegorz Werpachowski.

Z Grzegorzem Werpachowskim porozmawialiśmy w trakcie konferencji Poland & CEE Digital Finance Summit.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

cyfrowa-transformacja-jest-juz-w-dna-ubezpieczen-video