– Transformacja cyfrowa w zasadzie jest już w DNA ubezpieczeń. Od kilku lat, przynajmniej w Compensie, realizujemy program transformacji cyfrowej. Prawie go kończymy, są pierwsze efekty i cieszymy się z naszych produktów – mówi Grzegorz Werpachowski, data & customer strategy director, Compensa TU S.A., Vienna Insurance Group.

Cyfryzacja w branży InsurTech

Dobrym przykładem na innowacje w sektorze InsuTech może być także działalność PZU. PZU Zdrowie uruchomiło między innymi Wirtualną Przychodnię, a sama Grupa PZU aktywnie współpracuje ze startupami. Nie ma wątpliwości, że digitalizacja procesów ma także wpływ na lojalność użytkowników. Klienci chętniej korzystają z nowoczesnych i wygodnych usług, dlatego zdecydowanie jest to kierunek, w którym branża powinna podążać.

– Na pewno doświadczenia klientów dzięki cyfryzacji są coraz lepsze, a klienci coraz lepiej się czują – w ubezpieczeniach w szczególności. Wtedy kiedy z tych ubezpieczeń muszą skorzystać i to jest moment prawdy dla ubezpieczyciela. Cyfryzacja tego obszaru jest kluczowa żeby nasi klienci byli zadowoleni z naszej usługi i z naszych produktów – dodaje Grzegorz Werpachowski.

Z Grzegorzem Werpachowskim porozmawialiśmy w trakcie konferencji Poland & CEE Digital Finance Summit.