Partner serwisu Visa dla biznesu

Czego fintech nie zrobi sam nawet za 100 lat? [VIDEO]

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 21 listopada 2019, 10:41 Aktualizacja: 21 listopada 2019, 11:22

Pewnych rzeczy fintech nie zrobi nawet za sto lat… To między innymi dobra wymiana informacji gospodarczej, dzięki której fintech wie czy jego klient jest wiarygodny finansowo.

Bartosz Pundyk, CRIF

– Ekosystemy informacji tworzone są dynamicznie. Na bieżąco uzupełniamy je o informacje w zależności od tego jakie są potrzeby rynku i jakie zapotrzebowanie zgłaszają nam klienci – mówił podczas Fintech Brunch #3 Bartosz Pundyk, dyrektor sprzedaży w CRIF, który jest operatorem systemu Credit Check.

O ekosystemach wymiany informacji na Fintech Brunch #3

Bartosz Punduk z CRIF obalił mity dotyczące autonomii technologicznej fintechów. Jeśli ktoś uważa, że wszystko może zrobić sam, to prawdopodobnie wszystko robi źle. Wymiana informacji o kredytobiorcach jest absolutnie niezbędnym elementem w biznesie pożyczkowym. CRIF oferuje rozwiązania analityczne i antyfraudowe.

– Fintech może budować własne rozwiązanie od podstaw, ale będzie to bardzo kosztowne i zajmie to dużo czasu, bez gwarancji, że końcowy efekt będzie lepszy od tego, co można po prostu kupić i skupić się na biznesie – mówił Bartosz Pundyk w trakcie Fintech Brunch #3.

CRIF był jednym z pierwszych fintechów w Europie, który zdobył licencję AISP – nastąpiło to w listopadzie 2018 roku. Wszystko dzięki przejęciu spółki CDR Realtime Holding. Dostęp do informacji o rachunku pozwolił CRIF na jeszcze szybsze i skuteczniejsze sprawdzanie zdolności kredytowej klienta.

Wywiad z Bartoszem Pundykiem można znaleźć pod tym linkiem. Natomiast pełna relacja z Fintech Brunch #3 dostępna jest tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

czego-fintech-nie-zrobi-sam-nawet-za-100-lat-video