Z raportu Sifted i Glasdoor wynika, że ogólnie fintechy tworzą całkiem dobre i satysfakcjonujące miejsca pracy. W 5-punktowej skali, gdzie 5 oznacza ocenę najwyższą, średnia dla fintechów wyniosła 3,4.

Wśród 15 najbardziej znanych fintechów, które oferują pracę w Wielkiej Brytanii, najwyższe oceny uzyskały Thought Machine (4,7), Transferwise (4,5) i Checkout.com (4,4). Monzo i Revolut uzyskały ocenę 3,5. Onfido – 3,9; Curve – 4,1, SumUp – 4,2.

Praca dla każdego – młodego i starego

Sektor fintech jeszcze przed pandemią, tworzył coraz więcej miejsc pracy. Obecnie przeżywa on „chwilowe” fluktuacje i niektóre, nawet dobrze dofinansowane fintechy, musiały redukować zatrudnienie. Jednakże, od innowacji w usługach finansowych nie ma odwrotu i prędzej czy później – popyt na pracowników wróci do poprzednich poziomów.

Nowoczesne i innowacyjne spółki zatrudniają nie tylko ekonomistów, księgowych i programistów czy prawników. Jest to bardzo eklektyczny rynek pracy, gdzie „coś dla siebie” znajdzie przedstawiciel każdej profesji. Nieprawdą jest, że to praca tylko dla młodych – doświadczenie wyniesione np. z tradycyjnego sektora bankowego… może być dodatkowym atutem.