Katowice są już szóstym miastem, w którym działa hive. Wcześniej spółka zadebiutowała w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Niestety wraz z rozwojem działalności w hive pojawiły się także podwyżki. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi elektrycznej wynosi 3 złote, a koszt minuty jazdy to 50 groszy.

Elektryczne hulajnogi hive już niedługo w aplikacji Free Now

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą Free Now (wcześniej mytaxi) również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Katowicach. Obie marki wchodzą w skład grupy Free Now, będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast.

Do końca bieżącego roku w aplikacji Free Now ma pojawić się możliwość wypożyczania hulajnóg hive. Niestety dokładny termin wdrożenia nie jest znany, ale jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej grupie Free Now i rynku mobilności w Polsce, to odsyłamy Was do naszego podcastu z udziałem Krzysztofa Urbana, dyrektora zarządzającego Free Now w Polsce.

Wprowadzając e-hulajnogi do coraz większej ilości miast w Polsce, hive stara się na stałe wpasować w tkankę miejską i stać się częścią transportu przyszłości w polskich miastach. Zgodnie z tą filozofią, w Warszawie i Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę dla posiadaczy kart miejskich, wspierając tym samym poruszanie się po mieście bez konieczności posiadania auta na własność.