Partner serwisu Visa dla biznesu

Dalszy ciąg ofensywy hive. Hulajnogi są już dostępne w Katowicach

Fintek
Fintek
#Elektromobilność
Opublikowano: 13 września 2019, 14:34 Aktualizacja: 13 września 2019, 16:07

hive rozszerza działalność w Polsce i wprowadza swoje pojazdy do Katowic. Od teraz mieszkańcy tego miasta będą mogli spróbować przejażdżki na jednej z wielu dostępnych e-hulajnóg.

Dalszy ciąg ofensywy hive. Hulajnogi są już dostępne w Katowicach

Katowice są już szóstym miastem, w którym działa hive. Wcześniej spółka zadebiutowała w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Niestety wraz z rozwojem działalności w hive pojawiły się także podwyżki. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi elektrycznej wynosi 3 złote, a koszt minuty jazdy to 50 groszy.

Elektryczne hulajnogi hive już niedługo w aplikacji Free Now

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą Free Now (wcześniej mytaxi) również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Katowicach. Obie marki wchodzą w skład grupy Free Now, będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast.

Do końca bieżącego roku w aplikacji Free Now ma pojawić się możliwość wypożyczania hulajnóg hive. Niestety dokładny termin wdrożenia nie jest znany, ale jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej grupie Free Now i rynku mobilności w Polsce, to odsyłamy Was do naszego podcastu z udziałem Krzysztofa Urbana, dyrektora zarządzającego Free Now w Polsce.

Wprowadzając e-hulajnogi do coraz większej ilości miast w Polsce, hive stara się na stałe wpasować w tkankę miejską i stać się częścią transportu przyszłości w polskich miastach. Zgodnie z tą filozofią, w Warszawie i Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę dla posiadaczy kart miejskich, wspierając tym samym poruszanie się po mieście bez konieczności posiadania auta na własność.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dalszy-ciag-ofensywy-hive-hulajnogi-sa-juz-dostepne-w-katowicach