Wygląda to na odpowiedź Allegro względem działań Amazona i abonamentu Amazon Prime, który jest dostępny za 49 PLN rocznie. Amerykańska spółka poza darmowymi dostawami (bez minimalnej wartości zamówienia) oferuje także dostęp do serwisu streamingowego Amazon Prime Video i gamingowego Prime Gaming.

Allegro testuje niższy próg dostawy w ramach Allegro Smart

W ramach pilotażu dostęp do niższego progu minimalnej dostawy będą miały trzy wybrane grupy klientów Allegro. Różnią się one minimalną kwotą, za którą kupujący muszą zrobić zakupy w ramach Smart, aby skorzystać z darmowej dostawy. W zależności od tego, w której grupie jest kupujący, może skorzystać z darmowej dostawy w przypadku zakupów u jednego sprzedającego za minimum 20, 25 lub 30 zł. O tym jaki wariant został udostępniony kupującemu zostanie on poinformowany mailowo.

Zmiana dotyczy m.in. takich metod dostawy jak Paczkomaty InPost, Orlen Paczka, Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch, odbiór w punkcie DPD, czy UPS.

Allegro informuje także o tym jak będzie rozliczało koszty dostawy. Jeśli kupujący zrobi w sklepie zakupy w ramach Smart za mniej niż 40 zł i skorzysta z darmowej dostawy do automatów paczkowych lub punktów odbioru to Allegro nie pobierze opłaty od sprzedawcy za przesyłkę Smart – serwis pokryje całkowity koszt takiego zamówienia.