W niewiele ponad rok użytkownicy Lime w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu wykonali ponad 5 milionów przejazdów. Pierwszy milion przejazdów został przekroczony w maju ubiegłego roku, a pozostałe 4 miliony miały miejsce w ciągu zaledwie 8 ostatnich miesięcy. Z tej okazji Lime udostępnia nowym użytkownikom aplikacji we wszystkich polskich miastach kod na darmowy przejazd do 10 złotych (14 minut). Aby skorzystać z oferty, wystarczy wpisać w aplikacji w sekcji “Portfel-> Kupony promocyjne” kod o treści: LIME5M, który można wykorzystać do końca kwietnia.
E-hulajnogą przez polskie miasta
– Mikromobilność i elektromobliność są coraz bardziej zauważalne na ulicach miast w Europie i poza nią. Dane takie jak 5 milionów przejazdów w Polsce oraz ponad 100 milionów przejazdów na świecie, są potwierdzeniem popularyzacji tego trendu. Upewniają nas również, że usługi oferowane przez Lime są odpowiedzią na realne potrzeby miast i ich mieszkańców, coraz chętniej korzystających z alternatywnych środków transportu. – komentuje Paulina Ackermann, dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech
Wśród najpopularniejszych miejsc rozpoczęcia bądź zakończenia podróży w Polsce znajdują się m.in. Stare Miasto w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu oraz Plac Solny we Wrocławiu. W ostatnim czasie Lime wprowadziło sporo nowości – przejazdy grupowe, zdalną rezerwację hulajnóg oraz tygodniową subskrypcję LimePass na nielimitowaną liczbę odblokowań za 19.99zł. Dane firmy wskazują, że już co piąty użytkownik w Polsce wypożyczając hulajnogę, korzysta właśnie z funkcji przejazdów grupowych.
Wiele kluczowych funkcji w Lime jest obejmowanych przez Polaków. Marek Łusiak, obejmujący stanowisko dyrektora regionalnego Lime w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, odpowiada za działania biznesowe w 11 krajach, natomiast Jakub Olek jako ekspert od relacji rządowych i strategii, zajmuje stanowisko dyrektora ds. relacji publicznych w krajach Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ważną postacią w strukturze Lime jest także Paulina Ackermann, dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech, która w ciągu ostatnich kilku miesięcy nadzorowała szybki rozwój Lime w regionie.