Partner serwisu Visa dla biznesu

Datki dla bezdomnych przy użyciu karty i smartfona

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 19 lipca 2018, 15:17 Aktualizacja: 19 lipca 2018, 15:27

Rada miasta Cambridge w Wielkiej Brytanii zainstalowała zbliżeniowe terminale, dzięki którym można składać datki na rzecz osób bez dachu nad głową.

Bezgotówkowe datki dla bezdomnych

Pomysł powstał z inicjatywy organizacji Cambridge Street Aid. Jest ona alternatywą dla osób, które nie chcą przekazywać darowizn „do ręki” potrzebujących.

W Wielkiej Brytanii datki dla potrzebujących można przekazać przy użyciu karty lub smartfona

Rada miasta zainstalowała dwa terminale, z których jeden będzie dostępny 24 godziny na dobę. Urządzenia mieszczą się przy Mandela House na St. Andrew’s Street (dostępny 24/7) i wewnątrz Visitor Information Centre na Peas Hill. Darowizny będą przeznaczone na indywidualne granty w wysokości do 750 funtów, które fundacja Cambridge Street Aid przekaże potrzebującym. Organizacja pomoże bezdomnym między innymi w znalezieniu pracy, czy w otworzeniu konta w banku.

To ciekawe zjawisko także z kulturowego punktu widzenia. W dzisiejszych czasach bezdomni coraz częściej słyszą „mam tylko kartę”, przez co nie mogą otrzymać pomocy. Większość osób zapewne doświadczyła sytuacji, w której chcieliśmy pomóc bezdomnemu, ale faktycznie mieliśmy przy sobie tylko plastik. Na razie ten problem pozostaje nierozwiązany, ale udostępnienie nowych metod przekazywania darowizn to także szansa na zwiększenie ich sumy.

To nie pierwszy tego typu koncept na ulicach w Wielkiej Brytanii. Kilka tygodni temu pisaliśmy o pilotażowym wdrożeniu mobilnych terminali dla ulicznych artystów na ulicach Londynu. Dzięki nim datki można przekazywać także przy użyciu karty lub smartfona. Urządzenia opracowała firma iZettle. W terminale zaopatrują się także kościoły – zarówno te w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

datki-bezdomnych-uzyciu-karty-smartfona