Partner serwisu Visa dla biznesu

Do BANCOVO. dołączyły kolejne instytucje pożyczkowe

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Instytucje Pożyczkowe
Opublikowano: 8 maja 2018, 16:42 Aktualizacja: 7 maja 2019, 15:29

Do platformy pośrednictwa finansowego online Bancovo dołączyły dwie kolejne instytucje pożyczkowe: Hapi Pożyczki oraz SMS Kredyt. Bancovo to porównywarka kredytów z sektora bankowego i pozabankowego. Jest to ambitny projekt Alior Banku, który wystartował na początku marca bieżącego roku.

Bancovo. - finansowy pośrednik online od Alior Banku

W momencie debiutu do BANCOVO. oferował klientom kredyty z dwóch banków (Alior Banku, Inbank) oraz dwóch instytucji pożyczkowych (TakTo Finanse i Supergrosz). Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że do platformy dołączyły kolejne dwie instytucje pożyczkowe: Hapi Pożyczki oraz SMS Kredyt. Hapi Pożyczki należy do grupy International Personal Finance będącej właścicielem Providenta. Firma specjalizuje się w pozabankowym kredycie konsumenckim udzielanym online, ale na dłuższe terminy i wyższe kwoty. SMS Kredyt to jedna ze starszych instytucji pożyczkowych na rynku – działa już od 10 lat. Oferuje kredyty do 7 tys. zł nawet na 30 miesięcy.

BANCOVO. to emanacja strategii cyfrowego buntownika w sektorze digital lending

Ma być ona pierwszym cyfrowym marketplacem, gdzie klient będzie miał dostęp do usług i produktów finansowych, z których naprawdę może skorzystać. Pisaliśmy już o nich wcześniej. Firma chwali się, że jest „jedyną porównywarką rzeczywistych ofert kredytowych” na rynku. Można to kwestionować, czy jest rzeczywiście jedyna – napewno jako pierwsza reklamuje się, że działa w ten sposób, że najpierw klient musi się dobrze zweryfikować i zarejestrować w serwisie, a dopiero potem otrzymuje ofertę. Na rynku dużo się mówi o tym, że ich bezpośrednią konkurencją będzie FinAI, ale na razie ten projekt jest wciąż w fazie budowy. Bancovo to bez wątpienia ciekawy fintech i przyglądamy mu się z uwagą.

Rzeczywiście na rynku kredytu konsumenckiego zarówno w sektorze bankowym i pozabankowym dosyć często oferta z reklamy kredytu nie jest ofertą wiążącą danego klienta. Wynika to oczywiście z przyczyn związanych z koniecznością badania zdolności kredytowej, historii płatniczej, ryzyka, itp. Idea finansowego marketplace polega na tym, że klient jest weryfikowany w czasie rzeczywistym i dostaje tylko te propozycje, z których naprawdę może skorzystać.

W planach BANCOVO. jest pośredniczenie w sprzedaży kredytów na łączną kwotę od 2 do 3 mld zł do 2020 roku. Firma zapowiadała, że na przełomie I i II kwartału br. zintegruje z platformą trzech nowych partnerów i jak widać udało się te plany zrealizować. Celem do końca roku jest pozyskanie 12-14 podmiotów z czego 5-6 mają stanowić banki, a 7-8 instytucje pożyczkowe. Alior przeznaczył na ten projekt ok. 30 mln zł.

/JanRy


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

do-bancovo-dolaczyly-kolejne-instytucje-pozyczkowe