Partner serwisu Visa dla biznesu

Do szkoły z tabletem i smartfonem. Polacy stawiają na elektronikę w wyprawce szkolnej

Fintek
Fintek
#Technologie
Opublikowano: 30 sierpnia 2019, 15:30 Aktualizacja: 30 sierpnia 2019, 17:17

Na komputery i gadżety elektroniczne do wyprawki szkolnej Polacy wydadzą w tym roku co trzecią złotówkę – to tyle samo, co na podręczniki i inne artykuły szkolne.

Do szkoły z tabletem i smartfonem. Polacy stawiają na elektronikę w wyprawce szkolnej

Co więcej Polacy przeznaczą o około 60% więcej pieniędzy na elektronikę w wyprawce szkolnej niż Amerykanie – a mimo tego wyprawki w USA są nadal droższe o średnio ponad 200 dolarów. Takie wnioski prezentuje raport Deloitte „Wyprawka szkolna 2019”. Z kolei z danych Neonet wynika, że laptopy wciąż cieszą się największym zainteresowaniem podczas uzupełniania wyprawki szkolnej, ich sprzedaż z początkiem września rośnie o około 20%.

Sprawdź sprzęt Apple

Polacy stawiają na tech-wyprawki

Eksperci Neonet potwierdzają, że laptopy są najbardziej popularnym elementem wyprawki szkolnej. Widać to szczególnie w II połowie okresu wakacyjnego i tuż po jego zakończeniu (miesiące: sierpień i wrzesień), kiedy blisko połowa Polaków rusza do sklepów, by przygotować się na nadchodzący rok szkolny. To właśnie wtedy dynamicznie wzrasta zainteresowanie laptopami.

Z danych Deloitte wynika, że Polacy kupują różne produkty elektroniczne, aby uzupełnić wyprawkę szkolną. Do najpopularniejszych należą urządzenia komputerowe (18%). Dalej są tablety i czytniki e-book’ów (16%), na których można przeglądać podręczniki w wersji elektronicznej i korzystać z różnych subskrypcji cyfrowych (15%). Elementem wyprawek są również gadżety takie jak smartwatche ( znajdziemy je w 8% wyprawek).

Jak pokazują badania, mimo że rodzice płacą za elektronikę, to właśnie w większości przypadków (76%) to dzieci decydują o tym, co będzie finalnie zakupione. Można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby zależało nam na rozwoju i edukacji narodowej, to już od dawna dzieci nosiłyby do szkoły lekkie torby z tabletami, zamiast ciężkich plecaków wypchanych książkami. Jest to po prostu niepraktyczne i szkodliwe dla zdrowia.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

do-szkoly-z-tabletem-i-smartfonem-polacy-stawiaja-na-elektronike-w-wyprawce-szkolnej