W I kw. 2021 obroty na transakcjach wymiany aut wzrosły o prawie 40 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, osiągając wartość 7,8 mld PLN. W kategorii przekazów pieniężnych wartość transakcji w I kw. 2021 r. zwiększyła się o 232 proc., liczba transakcji wzrosła o 166 proc., a przychody zwiększyły się ponad 2-krotnie, porównując do I kw. 2020 roku – czytamy w komunikacie.

Cinkciarz.pl prezentuje wyniki

W październiku 2020 r. Cinkciarz.pl udostępnił karty wielowalutowe. Liczba transakcji wzrosła prawie 3-krotnie, a obroty zwiększyły się o 222 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Segment B2B również rozwijał się intensywnie. Klienci coraz chętniej korzystają z autorskiego systemu płatności dla e-commerce – Cinkciarz Pay. W I kw. 2021 r. obroty zwiększyły się ponad 3-krotnie, a przychody urosły aż o 2493 proc., porównując do I kw. 2020 roku – wyjaśnia fintech w komunikacie.

Użytkownicy portalu Cinkciarz.pl mogą też zamawiać karty wielowalutowe z opcją wysyłki na terenie Polski nie tylko pocztą, ale również kurierem FedEx i do paczkomatów InPost.

W 2021 r. Cinkciarz.pl rozwinął także m.in. swój marketplace, uruchomił podcast walutowy i wprowadził sztuczną inteligencję w działaniach marketingowych.

Fintech zapowiada nowości

Grupa zapowiada wprowadzenie kolejnych nowości w 2021 roku. Kluczowym wdrożeniem ma być superaplikacja, integrująca usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji. Cinkciarz.pl chce udostępnić też m.in. podpięcie kart do telefonów i zegarków, a także możliwość wypłaty środków z tytułu udzielonej pożyczki na kartę wielowalutową.

W segmencie przekazów pieniężnych planowane jest uruchomienie najpopularniejszej metody płacenia w USA, płatności z konta bankowego. Fintech zapowiada również m.in. płatności za pomocą PayPal oraz Apple Pay w Cinkciarz Pay. Planuje także wprowadzenie usługi abonamentowej audytu walutowego w wersji PRO.