Ekosystem płatności

Po co spisywać dane karty, która chcesz dodać do popularnej aplikacji skoro można ją dodać bezpośrednio z bankowości mobilnej? Z takie rozwiązania będą mogli korzystać klienci singapurskiego banku UOB, które wdrożył nowy interfejs Visa API. Na początek rozwiązanie dostępne będzie dla takich aplikacji jak Fitbit Pay, Grab, Shopee i Singapore Airlines.

Klienci korzystający z tych aplikacji nie muszą już przepisywać numeru karty, jej daty ważności i kodu cvc – wystarczy, że zalogują się do swojej bankowości mobilnej, wybiorą odpowiednią kartę i apkę, do której chcą ją dodać, a następnie będą przekierowani na stronę wybranego dostawcy usługi celem dokonania autentyfikacji.

Dodaj kartę i zarządzaj subskrypcjami

UOB, czyli United Overseas Bank to pierwsza na świecie instytucja finansowa, która skorzystała z nowego interfejsu API od Visa. Rozwiązanie umożliwia dodanie także kart wirtualnych, a to oznacza, że klient nie musi już posiadać fizycznego plastiku.

O UOB było ostatnio głośniej za sprawą afery w mediach społecznościowych. Użytkownik „Amit Verma” podający się za wiceprezesa UOB miał obrażać w rasistowskich postach mieszkańców Singapuru. UOB zaprzeczył by zatrudniał taką osobę, jak również potępił treść wpisów.

UOB to bank z ponad 500 oddziałami w 19 krajach, głównie w rejonie Azji i Pacyfiku. Bank zatrudnia 24 tys. pracowników.

/LP