Partner serwisu Visa dla biznesu

Dokumenty podpiszesz na tablecie. Kolejne placówki PKO BP dołączają do pilotażu

Fintek
Fintek
#PKO BP
Opublikowano: 18 listopada 2019, 10:19 Aktualizacja: 18 listopada 2019, 11:33

PKO Bank Polski poinformował o rozszerzeniu pilotażu, dzięki któremu klienci mogą podpisywać dokumenty w oddziale na ekranie dotykowym. Taka możliwość jest już dostępna w 50 placówkach – między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, czy Wrocławiu.

Dokumenty podpiszesz na tablecie. Kolejne placówki PKO BP dołączają do pilotażu

Na ekranie dotykowym można zatwierdzić takie dyspozycje jak wpłata i wypłata gotówki w polskich złotych oraz polecenie przelewu w polskiej walucie. Tego typu wdrożenie to spore oszczędności dla banku i działanie korzystne dla środowiska.

PKO BP cyfryzuje oddziały

Do tej pory pilotaż obejmował zaledwie 8 oddziałów PKO Banku Polskiego – dwie placówki w Warszawie, a także po jednej w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Toruniu, Augustowie i Busku Zdroju. Teraz dokumenty na ekranie dotykowym można podpisywać łącznie w 50 lokalizacjach, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych ośrodkach. Pełna lista placówek dostępna jest tutaj.

Po podpisaniu dokumentu na tablecie klient może otrzymać mailowe, lub papierowe potwierdzenie – jest to zapewne ukłon w stronę starszych klientów, którzy wciąż wolą mieć wszystko „na papierze”.

To kolejne rozwiązanie mające na celu cyfryzację oddziałów PKO Banku Polskiego. Wcześniej największy polski bank udostępnił między innymi autoryzację dyspozycji za pomocą kodu SMS. W ten sposób można potwierdzić między innymi dyspozycje dotyczące wpłaty i wypłaty gotówki, czy polecenia przelewu.

Innym głośnym wdrożeniem było liczenie uśmiechów pracowników banku, które o dziwo spotkało się ze sporą krytyką części obserwatorów rynku. Głos w tej sprawie zabrał także Rzecznik Praw Obywatelskich, twierdząc, że rozwiązanie fintechu Quantum CX może naruszać prawa pracownika i prawo do prywatności. W obronie nowej technologii stanął prezes PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło. Więcej na ten temat można przeczytać w podlinkowanym tekście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dokumenty-podpiszesz-na-tablecie-kolejne-placowki-pko-bp-dolaczaja-do-pilotazu