Grupa Loando operuje w branży consumer finance i tworzy ekosystem innowacyjnych firm i start-upów zajmujących się nowymi technologiami, fintechem oraz digital marketingiem. W jego skład wchodzą między innymi  lider rynku internetowych brokerów finansowych oraz jedna z największych sieci afiliacyjnych w Polsce. Obsługuje rocznie ponad milion klientów i agreguje ofertę ponad 50 instytucji finansowych. Z końcem grudnia 2021 r. Grupa Loando została zakupiona przez Clar, wiodącego globalnego brokera cyfrowego o silnej obecności na czterech kontynentach. Stworzona przez Clar platforma zintegrowała już ponad 250 partnerów bankowych.

Loando z nowym country managerem w Polsce

Z początkiem stycznia br. założyciele Loando, którzy po procesie sprzedaży dalej wspierali rozwój organizacji, otrzymali nowe funkcje w globalnych strukturach Clar. Tymon Zastrzeżyński będzie odpowiedzialny za ekspansję i rozwój biznesu na wszystkich rynkach. Z kolei Maciej Suwik będzie zarządzał działaniami z zakresu growth marketingu podmiotów wchodzących skład całej grupy Clar.

Za dalszy rozwój Loando w Polsce odpowiedzialny będzie z kolei nowy country manager Dominik Ciula, który jest związany z organizacją od ponad dwóch lat jako CSO. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 12 lat aktywnie działa na rynku consumer finance.

Był odpowiedzialny za sprzedaż oraz rozwój produktów w kanale digital i sieciach brokerskich. W latach 2019–2021 pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży w Aasa Polska, w której odpowiadał za rozwój biznesu, budowanie relacji z partnerami oraz poszerzanie oferty produktowej. Posiada kilkanaście lat doświadczenia w obszarze sprzedaży, zarządzania zespołem oraz skalowania biznesu zarówno w start-upach, jak i dużych przedsiębiorstwach w branżach FMCG oraz FinTech.

Co planuje Loando?

– Dziękuję za okazane mi zaufanie, cieszę się bardzo z objęcia stanowiska country managera Grupy Loando, która jest wiodącym brokerem online w Polsce. Wraz z zespołem Loando w 2024 roku zamierzamy przede wszystkim rozwijać współpracę z obecnymi oraz nowymi partnerami. Szczególnie chcemy się skupić na segmencie klienta premium i poszerzyć ofertę bankową, która obecnie stanowi ok 40 proc. wartości wypłacanego przez nas finansowania – powiedział Dominik Ciula, country manager Grupy Loando.

– Ponadto, w planach mamy dalszy rozwój technologiczny umożliwiający automatyzację procesów sprzedażowych oraz skuteczne pre-weryfikowanie i profilowanie klientów, dostosowując ofertę do ich potrzeb i oczekiwań. Jestem przekonany, że dzięki takim działaniom Loando będzie nadal świadczyć partnerom usługi na najwyższym poziomie, odpowiadając na ich potrzeby oraz będzie wspierać dalszy rozwój ich biznesu – dodał Dominik Ciula.

– Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla Clar, a kompetencje zespołu Loando stanowią istotne wsparcie dla całej grupy w procesie ekspansji i budowy biznesu o skali globalnej. Z tego powodu, pragniemy z jednej strony szerzej korzystać z wiedzy i doświadczenia założycieli Loando, a z drugiej zapewnić dalszy rozwój naszej polskiej organizacji, stawiając za jej sterami sprawdzonego managera o dużym doświadczeniu.  Wierzę, że zmiana ta pomoże w realizacji strategii grupy Clar i pozytywnie wpłynie na wzrost naszej obecności na nowych rynkach  – powiedział Per Granstrand, Managing Director firmy Clar.