Partner serwisu Visa dla biznesu

Dopisz się do spisu wyborców – pozostał jeden dzień

Fintek
Fintek
#govtech
Opublikowano: 7 października 2019, 16:58 Aktualizacja: 8 października 2019, 10:15

Już w najbliższą niedzielę 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Polacy będą wybierać posłów i senatorów. Osoby, które chcą głosować poza miejscem zamieszkania powinny dopisać się do spisu wyborców. Można to zrobić przez Internet.

13 października 2019 roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Osoby, które chcą zagłosować poza miejscem zameldowania, powinny dopisać się do spisu wyborców. Ostateczny termin mija jutro, czyli 8 października. Dopisanie do spisu wyborców możliwe jest przez Internet przy użyciu Profilu Zaufanego.

W celu dopisania do spisu wyborców należy zalogować się w serwisie obywatel.gov.pl. Dopisanie do spisu jest proste – wymaga jedynie potwierdzonego Profilu Zaufanego, który można założyć także za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Co wybrać? Spis czy rejestr?

Jeśli chcesz na stałe zmienić swój obwód wyborczy to wybierz „rejestr”. Jeśli chcesz jednorazowo zagłosować w innym miejscu poza adresem zameldowania – wybierz opcję dopisania do spisu wyborców.

Procedura dopisania do spisu wyborców zajmuje ok. 4 minut, wymaga oczywiście zalogowania, podania hasła i potwierdzenia złożenia wniosku. Niezbędny jest także telefon komórkowy, na który przyjdzie token weryfikacyjny, którym potwierdzimy wniosek.

Dopisanie do spisu zajmuje ok. 4 minut

Samo złożenie wniosku o dopisanie do spisu wyborców nie oznacza automatycznego dopisania do listy. Drogą elektroniczną wysyłamy jedynie wniosek do urzędu i to ostatecznie pracownik administracji dokonuje rejestracji. Urzędnicy nie pracują 24 godziny na dobę, dlatego czas ma znaczenie – jeśli złożymy wniosek po terminie, to urząd nie będzie wstanie go rozpatrzyć. Potwierdzenie dopisania do listy wyborców obywatel otrzyma mejlem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dopisz-sie-do-spisu-wyborcow-pozostal-jeden-dzien