W ten sposób Londyn stanie się 16. europejskim miastem, w którym działa operator. Pojazd został zaprojektowany oraz wyprodukowany w Europie, aby zagwarantować najwyższą jakość i niski wpływ na środowisko – czytamy w komunikacie.

Dott wprowadza swój pierwszy e-rower

E-rower dostępny w 3 kolorach ma być wygodny w prowadzeniu, wytrzymały i wyposażony w technologię zapewniającą zabezpieczenie przed kradzieżą czy wandalizmem. Poza tym Dott opracował również inteligentny system parkowania, który zostanie również zaimplementowany w e-rowerach – według danych, dzięki niemu aż 97% wszystkich podróży hulajnogami Dott w Paryżu zostało zakończonych w wyznaczonym do tego miejscu.

Operator przewiduje wprowadzenie swoich e-rowerów do kolejnych europejskich miast prawdopodobnie już w drugiej połowie 2021 roku. Obecnie jednak nie zdradza, jakie będą to lokalizacje, ponieważ rozmowy dotyczące wprowadzenia pojazdów na kolejne rynki wciąż nie zostały zakończone.

– Ten w pełni stworzony w Europie e-rower został zaprojektowany zgodnie z naszą misją o uwolnieniu miast od zanieczyszczeń poprzez dostarczanie mieszkańcom minimalizujący ślad węglowy środek transportu, dostępny dla wszystkich. Chcemy zapewnić  najlepszy serwis e-rowerów, by były one niezawodne i bezproblemowe dla miasta, wygodne dla rowerzystów i zrównoważone dla planety. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wkrótce wprowadzimy go na rynek w Londynie i Paryżu – Maxim Romain, dyrektor operacyjny i współzałożyciel firmy Dott.

W Polsce Dott kojarzony jest przede wszystkim z elektrycznymi hulajnogami, które zadebiutowały w Warszawie w maju bieżącego roku.