Ecosia to niemiecka wyszukiwarka internetowa, która 80% swoich przychodów przekazuje na rzecz organizacji zajmujących się sadzeniem drzew. Wczoraj firma powiadomiła o zainwestowaniu 1 mln funtów w startup TreeCard, który oferuje drewnianą kartę płatniczą. TreeCard oferuje aplikację płatniczą, którą można zasilić z rachunku bankowego. Karta z logiem Mastercard zawiera tradycyjny chip i można za jej pomocą realizować transakcje zbliżeniowe i mobilne.

TreeCard fintech app

Płać kartą i sadź drzewa

Ecosia zainwestowała w TreeCard 1 mln funtów co przekłada się na 20% udziałów w firmie. Fintech planuje pozyskać ok. 100 tys. Użytkowników. Niebawem startup z Wielkiej Brytanii wyruszy na podbój USA oraz innych europejskich rynków. Każde 60 USD wydane za pomocą karty TreeCard oznacza nowe drzewo.

Pierwsze karty trafią do klientów już w grudniu. Ecosia planuje partnerstwa także z innymi podmiotami sektora finansowego, które tworzą pro-ekologiczne rozwiązania dla swoich klientów. Na blogu Ecosi czytamy, że gdyby mieli tyle samo użytkowników co aplikacja Chime, to mogliby zasadzić 360 mln drzew każdego roku.

Plastikowe karty płatnicze już od dawna są w ogniu krytyki z uwagi na to, że rozkładają się kilkaset lat. Fintechy i banki pracują nad rozwiązaniami, które umożliwią ich szybszą i ekologiczną utylizację i rozkład. Czy drewniana karta płatnicza jest bardziej ekologiczna od plastikowej to temat na osobną dyskusję, aczkolwiek pomysł wydaje się interesujący i zapewne znajdzie spore grono użytkowników.

/Fintek.pl/LP